Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, TUI, BA, easyJet: Ogromne kolejki i opóźnienia na lotnisku w Birmingham w UK

Pasażerowie przylatujący i wylatujący z lotniska w Birmingham w Wielkiej Brytanii spotkali się dziś z dużymi opóźnieniami.

Na lotnisku tworzą się ogromne kolejki do kontroli bezpieczeństwa, wiele samolotów jest opóźnionych i odwołanych.


Lotniska i linie lotnicze są bardzo przeciążone po tysiącach zwolnień, które miały miejsce, gdy przemysł został zamknięty w czasie lockdownu.

Prawie połowa pracowników BHX została zwolniona podczas pandemii. To spowodowało duże opóźnienia w niektóre dni w ciągu ostatnich kilku miesięcy, bo lotnisko nie było w stanie sprostać wymaganiom klientów po zniesieniu koronawirusowych ograniczeń.

Dodatkowo szkoły w Birmingham wczoraj rozpoczęły ferie w połowie semestru i wiele rodzin wyjeżdża na wakacje, co niestety powoduje chaotyczne sceny na lotniskach.

Około godziny 15 w kolejkach do kontroli bezpieczeństwa trzeba było stać około 2 godzin.


Z powodu opóźnienia wielu lotów chaos panuje też na terminalach, bo czeka na nich dużo więcej ludzi niż zazwyczaj.

Opóźnione też jest wiele samolotów Ryanair. Samolot tej linii do Gdańska jest opóźniony o co najmniej 2 godziny. Podobnie jak wiele innych samolotów tanich linii lotniczych Ryanair i innych przewoźników.

Lotnisko Birmingham spodziewa się jednego z najbardziej ruchliwych weekendów w roku. W ciągu czterodniowego weekendu jubileuszowego 147 000 wczasowiczów ma zarezerwowane loty z Birmingham, jest to o 10 razy więcej niż w zeszłym roku.

Wczasowicze zostali już ostrzeżeni, że poziom zatrudnienia na lotnisku w Birmingham prawdopodobnie nie wróci do normy do jesieni tego roku.

Dyrektor naczelny BHX Nick Barton przyznał, że konieczne jest zwiększenie liczby pracowników ochrony, aby położyć kres poważnym opóźnieniom.


„Spodziewamy się, że lato będzie naprawdę pracowite. Natomiast jeśli chodzi o powrót do normalności, prawdopodobnie we wrześniu, październiku, ale to nie powinno nikogo zniechęcić do podróżowania przez lotnisko w Birmingham” - powiedział Barton Sky News.

Lotnisko w Birmingham prosi, aby klienci byli odpowiednio przygotowani: „Klient może pomóc nam utrzymać kolejki w ruchu, przedstawiając zgodny bagaż podręczny — usuwając z niego wszystkie płyny, żele, pasty i elementy elektryczne — przy rentgenowskich skanerach bezpieczeństwa”.

Zobacz też:


Lotnisko Birmingham wczoraj podało, że obecnie ich godziny szczytu dla klientów to od 4 rano do 8 rano, a następnie od 13:00 do 16:00. Jednak te czasy mogą się zmieniać z dnia na dzień.

Pracownicy lotniska namawiają klientów, aby przybyli na lotnisko „dokładnie” wtedy, gdy doradza to ich linia lotnicza.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
16 000 imprez ulicznych z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej w UK
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, Jet2, TUI, BA: Jak ominąć przepisy dotyczące 100 ml płynów na lotnisku


// //