Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pracownicy P&O Ferries zablokowali drogę do portu w Dover po masowym zwolnieniu

Pracownicy, którzy dziś zostali zwolnieni przez firmę promową P&O Ferries, w proteście zablokowali drogę prowadzącą do portu w Dover.

P&O Ferries zwolniło 800 swoich pracowników ze skutkiem natychmiastowym i zawiesiło wszystkie swoje usługi na kilka następnych dni.


Po brutalnych masowych zwolnieniach część załogi przeciwstawia się poleceniom pracodawcy i odmawia opuszczenia statków.

Inni, którzy stracili pracę, stanęli na drodze prowadzącej do portu w hrabstwie Kent, trzymając transparenty i flagi z napisem „Stop the P&O jobs carve up”.

Według brytyjskich mediów na miejsce zwolnionych osób zostaną zatrudnieni tańsi pracownicy agencyjni.

Według wcześniejszych niepotwierdzonych doniesień firma zamierzała zwolnić wszystkich brytyjskich pracowników i zastąpić ich tańszymi pracownikami zagranicznymi.


Poseł Partii Pracy Karl Turner, opublikował zdjęcie samochodów czekających na King George Dock i napisał: „Nowa zagraniczna załoga czeka na wejście na pokład Pride of Hull na King George Dock”.

P&O Ferries wstrzymało dziś rano wszystkie swoje usługi „w związku z ogłoszeniem, które firma miała wydać” później w czwartek.

Wszystkie statki P&O Ferries zostały poproszone o rozładowanie ładunku i pasażerów oraz „gotowość na dalsze instrukcje”.

Później firma zwolniła 800 swoich pracowników ze skutkiem natychmiastowym i zawiesiła wszystkie swoje usługi na kilka następnych dni.


Firma poinformowała, że pracownicy otrzymają „podwyższone” pakiety odpraw.

W oświadczeniu operator promowy poinformował: „Z roku na rok ponieśliśmy 100 milionów funtów strat, które pokrył nasz macierzysty DP World. To nie jest trwałe. Nasze przetrwanie zależy od szybkich i znaczących zmian, które wprowadzamy teraz. Bez tych zmian nie ma przyszłości dla P&O Ferries”.

Operator promowy P&O Ferries, należy do dubajskiego giganta logistycznego DP World.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna spadł z wiaduktu nad autostradą – j7 autostrady M6 zamknięty
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania rozlokuje w Polsce system przeciwlotniczy średniego zasięgu Sky Sabre