Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Wizz Air, Jet2, TUI: Wszystkie ograniczenia w podróżach do Wielkiej Brytanii zostaną zniesione w piątek

Wszystkie pozostałe ograniczenia w podróżach wprowadzone z powodu Covid-19 zostaną zniesione w piątek 18 marca, potwierdził sekretarz ds. transportu Grant Shapps.

Od tego dnia podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii nie będą już mieli żadnych ograniczeń niezależnie od statusu szczepień.


Obecnie niezaszczepieni podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą się izolować, dopóki nie otrzymają negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego w ciągu pierwszych dwóch dni od przybycia.

Natomiast wszyscy podróżujący, niezależnie od statusu szczepień, muszą wypełnić formularz lokalizacji pasażerów co najmniej 48 godzin przed przybyciem do Wielkiej Brytanii.

Wszystkie osoby, które przyjadą do Wielkiej Brytanii od piątku od godziny 4 rano, nie będą już musiały wypełniać złożonego i długiego formularza online ani robić żadnych testów na obecność koronawirusa.

„Wszystkie pozostałe covidowe ograniczenia podróżne, w tym formularz lokalizacji pasażerów i testy dla wszystkich przylatujących, zostaną wycofane w Wielkiej Brytanii od 4 rano w dniu 18 marca. Te zmiany są możliwe dzięki wprowadzeniu naszych szczepionek i oznaczają większą swobodę w Wielkanoc” – napisał minister Shapps na Twitterze.


Zmiany oznaczają powrót do całkowicie bezproblemowych podróży dla podróżnych przybywających do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od prawie dwóch lat.

Chociaż Shapps ogłosił zakończenie „wszystkich covidowych ograniczeń ”, oczekuje się, że niektóre przepisy linii lotniczych i lotnisk – takie jak noszenie masek w samolotach i terminalach – pozostaną na razie w mocy.

Jednak lotnisko Heathrow ogłosiło, że od środy zrezygnuje z obowiązku noszenia masek.

British Airways i Virgin Atlantic zapowiedziały, że pójdą w jego ślady ze swoimi lotami, gdy tylko pozwolą na to wymogi regulacyjne dotyczące ich miejsc docelowych.

Tymczasem Jet2 i Tui zniosły wymóg noszenia masek przez pasażerów podczas swoich lotów.


Rzecznik Jet2 potwierdził: „W Anglii i Irlandii Północnej, w tym na naszych lotniskach lub na pokładzie naszych samolotów, nie jest już wymagane prawnie noszenie zakryć twarzy”.

„Jednak zgodnie z wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii zalecamy, aby klienci nadal nosili maskę na twarz w tych miejscach i przypominamy klientom, że będą musieli ją nosić, gdy dotrą do miejsca docelowego za granicą”.

Wielu liderów branży turystycznej w Wielkiej Brytanii, od dyrektorów naczelnych lotnisk Gatwick i Heathrow po szefa Ryanair Michaela O'Leary'ego, już w ostatnich miesiącach wzywało do wycofania formularza lokalizacji pasażera.

Teraz Branża turystyczna spodziewa się, że zniesienie ograniczeń jeszcze bardziej zwiększy zaufanie konsumentów i będą chętniej rezerwować bilety na okres wiosny.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Śmiertelnie ranny mężczyzna znaleziony na parkingu Tesco w Walsall
 Czytaj następny artykuł:
Uwaga: Kolejna kobieta wciągnięta z ulicy do samochodu