Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

2 Sztormy — Dudley i Eunice uderzą w Birmingham. Nowe alerty pogodowe ostrzegające przed zagrożeniem dla życia

Met Office zaktualizowało swoje ostrzeżenia pogodowe przed nadejściem dwóch sztormów, które mają uderzyć w Wielką Brytanię od środy do piątku.

Najnowsze prognozy ostrzegają, że sztormy Dudley i Eunice prawdopodobnie przyniosą wiatry o prędkości 90 mil na godzinę i zamiecie śnieżne w dużej części kraju.


Sztormy są nazywane, gdy istnieje średnie lub wysokie ryzyko, że warunki pogodowe będą tak złe, że mogą wyrządzić poważne szkody, powodując duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Wcześniej Met Office wydało bursztynowe i żółte ostrzeżenia pogodowe przed sztormem Dudley, które obejmowały Irlandię Północną, Szkocję i północną część Anglii.

Teraz jednak one się zmieniły i sztorm Dudley będzie występował w większej części Wielkiej Brytanii w tym Birmingham i całym regionem West Midlands.


Żółte ostrzeżenie pogodowe w regionie West Midlands i w północnej części Anglii będzie obowiązywać od godziny 15:00 w środę do godziny 06:00 w czwartek.

Dodatkowo biuro meteorologiczne wydało żółte ostrzeżenie pogodowe, przed sztormem Eunice, które będzie obowiązywać w całej Anglii i w całej Irlandii Północnej.

Ostrzeżenie, które będzie dotyczyć również w Birmingham, obowiązuje od godziny 00:00 do godziny 21:00 w piątek 18 lutego.

Złe warunki pogodowe mogą mieć wpływ na transport drogowy, kolejowy, lotniczy i promowy. Spodziewane są opóźnienia lub odwołania niektórych usług.


Niektóre drogi i mosty mogą zostać zamknięte, mogą wystąpić powalone drzewa i uszkodzenia budynków, takie jak zdmuchnięte dachówki z dachów.

Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu, co może mieć wpływ na inne usługi, między innymi na zasięg telefonii komórkowej.

Istnieje ryzyko obrażeń i zagrożenie życia spowodowane przez latające odłamki, powalone drzewa, a także duże fale i materiały plażowe wyrzucane przez fronty morskie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
1 400 000 funtów odszkodowania dla mężczyzny molestowanego seksualnie przez mnichów
 Czytaj następny artykuł:
Alarm w Londynie. Zamknięto 4 mosty i ewakuowano stację


Gorące Tematy