Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pracownica szkoły w Erdington zmusiła uczennicę do jedzenia kanapki z kosza

Matka oskarżyła szkołę i zażądała przeprosin, po tym, jak jej córka została zmuszona do zjedzenia kanapki z serem, którą wyrzuciła do kosza.

8-letnia Cianna-Rae, nie chciała zjeść kanapki z serem, ponieważ była bez masła, chleb był suchy i twardy i była „bez smaku”

Dziewczynka więc wyrzuciła kanapkę do kosza, ale pracownica szkoły podstawowej Osborne Primary School w Erdington w Birmingham w Wielkiej Brytanii kazała jej ją wyjąć i zjeść.


Jej mama, Seteasha, powiedziała Birmingham Live, że była „zniesmaczona” tym, co się stało i zastanawia się, nad przeniesieniem dziecka do innej szkoły.

Uczennica Cianna-Rae powiedziała: „Usiadłam do stołu, ale chleb był twardy i nie było masła ani nic, tylko sam ser, więc wyrzuciłam kanapkę do kosza, a pani podająca lunch kazała mi ją wyjąc i zjeść”.

„Wyjęłam ją z kosza, ale kiedy nie patrzyła, włożyłam ją tam z powrotem i wyszłam na zewnątrz” - dodała.

Jej Matka powiedziała: „Czułam się absolutnie zniesmaczona. Nawet pies nie jest tak traktowany. Dlaczego kazano jej wyjąć kanapkę z kosza i zjeść?”


„Szkoła nie przeprosiła. Powiedzieli tylko, że kanapki były zapakowane, więc jedzenie nie zostało skażone” - dodała.

Szkoła podstawowa — prowadzona przez Arthur Terry Learning Partnership — poinformowała, że ​​kanapki dla dzieci są bezpiecznie zamykane w folię spożywczą, a następnie umieszczane w papierowych torebkach.

Kosz służy wyłącznie do wyrzucania torebek papierowych. Nie służy do składowania odpadów spożywczych.

W oświadczeniu szkoła stwierdziła, że ​​dyżurny w porze lunchu zadziałał, ponieważ obawiał się, że uczniowie nie jedzą obiadu.


Rzecznik szkoły powiedział, że po zgłoszeniu tego problemu szkoła poświęciła czas na zbadanie sytuacji, aby zrozumieć okoliczności i ustalić, czego można się nauczyć, jeśli chodzi o poprawę opcji i doświadczenia dzieci w porze lunchu.

Szkoła ostatecznie doszła do wniosku, że źródłem problemu był wybór kanapek oferowanych dzieciom.

„Dostosowaliśmy teraz menu tak, aby zapewnić im konkretne kanapki, aby mogli zjeść lunch, który im się spodoba” - podano w oświadczeniu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Jet2, TUI, easyJet, Ryanair, BA: 12 krajów, które zniosły ograniczenia podróży związane z Covid-19
 Czytaj następny artykuł:
UWAGA: Sztorm Dudley uderzy w Wielką Brytanię. Istnieje zagrożenie dla życia