Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zamknięte szkoły, tysiące domów pozbawione prądu — Sztorm Corrie uderzył w Wielką Brytanię

Niektóre części Wielkiej Brytanii zostały spustoszone przez dwa sztormy, które uderzyły w kraj w ten weekend.

Zaledwie kilka godzin po tym, jak sztorm Malik, który uderzył w Wielką Brytanię, zabił dwie osoby i wywołał wiele zniszczeń, w kraj uderzył kolejny sztorm.


Meteorolodzy uznali, że nadchodzący wiatr, przekształci się w sztorm, który stwarza zagrożenie dla życia i niesie ryzyko spowodowania dużych szkód i strat materialnych i nadali mu imię Corrie.

Corrie przyniósł wiatry o prędkości do 90 mil na godzinę w niektórych odsłoniętych miejscach przybrzeżnych i górzystych obszarach Szkocji, natomiast w głębi lądu wiał wiatr o prędkości do 70 mil na godzinę.

Sztorm Corrie uderzył w Szkocji i na północy Anglii w nocy z niedzieli na poniedziałek.


Kilka szkół w Aberdeenshire poinformowało, że zostaną zamknięte lub opóźnią otwarcie w poniedziałek, ponieważ borykają się z problemami z zasilaniem i ogrzewaniem.

Pociągi również zostały odwołane, a inne zostały zmuszone do powolnej podróży, powodując poważne zakłócenia dla każdego, kto próbował wrócić do domu w niedzielę wieczorem.

W sobotę podczas sztormu Malik dziewięcioletni chłopiec w Staffordshire i 60-letnia kobieta w Aberdeen zginęli po zawaleniu się na nich drzew.

Około 80 000 domów w Northumberland i w hrabstwie Durham zostało dotkniętych przerwami w dostawie prądu, a wiele z nich czekało ponad dzień na ponowne podłączenie.


ScotRail poinformował w niedzielę wieczorem, że wycofał wszystkie swoje usługi w celu „ochrony pasażerów i personelu kolejowego”.

Natomiast Network Rail Scotland, poinformował, że wszystkie inne pociągi kursujące w niedzielę wieczorem jeździły z maksymalną prędkością 40 mil na godzinę.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Roztańczone Birmingham – Spontaniczny taniec w centrum miasta
 Czytaj następny artykuł:
Kobieta zamordowana w Birmingham. Policja apeluje o świadków