Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Piąty dzień negocjacji z uzbrojonym mężczyzną, który zabarykadował się w domu w Coventry z synem

Uzbrojona policja już piąty dzień otacza Dom w Coventry mieszczący się na ulicy Earlsdon Avenue North, z powodu obaw o dobro mężczyzny i jego ośmioletniego syna.

Mężczyzna, który może mieć broń, odmawia wyjścia z domu, a negocjacje z udziałem uzbrojonej policji i innych specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy ciągle trwają.

Na miejscu widziano też snajpera z bronią wycelowaną w dom.


Policja kazała wszystkim sąsiadom pozostać w swoich domach, jeśli potrzebują iść do sklepu lub do pracy muszą prosić o eskortę obecnych na miejscu funkcjonariuszy.

Niektórzy mieszkańcy nie mogą jednak opuścić swoich domów i regularnie dostarczane jest im żywność i przedmioty codziennego użytku.

Wczoraj nadinspektor Ronan Tyrer złożył oświadczenie w pobliżu miejsca zdarzenia i powiedział: „Staramy się, aby incydent policyjny w Coventry, został zakończony tak szybko, jak to możliwe”.

„Jednak bezpieczeństwo wszystkich zainteresowanych ma pierwszorzędne znaczenie”.

„Tak więc niestosowne byłoby, abym komentował, jak długo potrwa ten incydent”.


Incydent po raz pierwszy rozpoczął się krótko po północy w niedzielę (9 stycznia), po tym, jak policja została wezwana do przeprowadzenia „kontroli bezpieczeństwa i zdrowia” mężczyzny i dziecka pod wskazanym adresem.

Od tego czasu konflikt się nasilił, a obecność policji stopniowo się zwiększała, a ludziom kazano pozostać w swoich domach.

Policja nie podaje szczegółów zajścia i nie wiadomo, dlaczego mężczyzna się zabarykadował w domu.

Szkoła podstawowa w Earlsdon jest już zamknięta od początku tygodnia „aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo”.

„Niestety, ponieważ obecna sytuacja nie uległa zmianie, policja z West Midlands po raz kolejny poinstruowała nas, że jutro — w czwartek 13 stycznia szkoła będzie zamknięta” - poinformowała wicedyrektorka Rebecca Bollands.

Niektóre lokalne firmy również musiały zamknąć swoje biznesy. Sklep z mięsem Taylors Butchers, który znajduje się w pobliżu, jest już zamknięty kolejny dzień z rzędu.

W wyniku incydentu wiele dróg zostało zamkniętych. Policja przyznała, że ​​powoduje to „poważne” zakłócenia dla lokalnych mieszkańców.

Kordon policji doprowadził do następujących zamknięć: Earlsdon Avenue North przy Kensington Road / Highland Road. Skrzyzowanie Westwood Road z Earlsdon Avenue North, Newcombe Road, Earlsdon Avenue North, Poplar Road


Według oficjalnego komunikatu West Midlands Police „Policja uważa, że 41-letni mężczyzna jest uzbrojony w broń i ma ze sobą swojego ośmioletniego syna”.

„Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo zaangażowanych osób, w tym mieszkańców mieszkających w obrębie kordonu”.

„Wydaliśmy wytyczne dotyczące tego, co zrobić, gdy mieszkańcy chcą opuścić lub wejść do swoich nieruchomości, a nasi funkcjonariusze odwiedzili większość domów osobiście, aby wyjaśnić, co robimy i dlaczego, oraz zaoferować wsparcie”.

„Uzbrojeni policjanci pozostają przed terenem posesji, a wyspecjalizowani negocjatorzy nadal rozmawiają z mężczyzną, starając się doprowadzić sytuację do bezpiecznego końca”.

„Ma to wpływ na okoliczne ulice, kilka firm i szkołę, które pozostają zamknięte”.

„Nasi funkcjonariusze nadal odwiedzają każdy dom w obrębie kordonu policyjnego, aby informować mieszkańców i oferować wsparcie i pocieszenie, a także odpowiadać na wszelkie pytania, jakie mogą mieć”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ścigany i dźgnięty nożem przez uczniów w przejściu podziemnym w Perry Barr
 Czytaj następny artykuł:
Dyżur konsularny w Birmingham w styczniu


// //