Zaloguj się Załóż konto

92 terrorystów może zostać zwolnionych z więzienia w przyszłym roku

Blisko 100 ekstremistów będzie mogło wkrótce znów chodzić po ulicach Wielkiej Brytanii.

92 terrorystów może zostać zwolnionych z więzienia w przyszłym rokuBlisko 100 ekstremistów będzie mogło wkrótce znów chodzić po ulicach Wielkiej Brytanii.

Rada ds. Zwolnień Warunkowych rozważa zwolnienie z więzienia 92 skazanych terrorystów.


Kilka z nich może trafić do sędziów ds. zwolnienia warunkowego, które zostaną rozstrzygnięte w przyszłym roku.

Bardzo więc możliwe, że zostaną oni zwolnieni warunkowo po odbyciu części swoich wyroków więzienia.

Po atakach terrorystycznych w Streatham i na London Bridge Boris Johnson zobowiązał się do powstrzymania automatycznych wcześniejszych zwolnień ekstremistów.

Zarówno Sudesh Amman, który został zastrzelony po dźgnięciu trojga ludzi w południowym Londynie w niedzielę, jak i Usman Khan, który zamordował dwóch absolwentów Uniwersytetu w Cambridge w grudniu, zostali uwolnieni w połowie swoich wyroków.


Dlatego w lutym 2020 roku uchwalono przepisy nadzwyczajne, blokujące automatyczne zwolnienie terrorystów po odbyciu połowy wyroku.

Przestępcy terrorystyczni muszą teraz odbyć dwie trzecie kary, zanim będą kwalifikować się do zwolnienia, a każda osoba musi najpierw zostać sprawdzona przez komisję ds. zwolnień warunkowych.

Jeśli terroryści zostaną uwolnieni, zostaną poddani kontroli policyjnej w okresie przejściowym, dopóki nie przystosują się z życia więziennego do życia publicznego.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Antyszczepionkowcy wtargnęli do centrum testowania, niszczyli sprzęt i zastraszali pracowników
 Czytaj następny artykuł:
Powstanie 8 tymczasowych oddziałów szpitalnych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w UK