Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sprawdziła swoje konto bankowe i okazało się, że ma 1 mln funtów debetu

Mama dwójki dzieci o mało nie dostała zawału po tym, jak się obudziła i zobaczyła, że ma „1 milion debetu” na jej kontach bankowych Barclays.

Kameka Smith-Barrett z Oldbury w Wielkiej Brytanii powiedziała, że gdy sprawdziła konto, okazało się, że ma zaciągnięty dług w wysokości 500 000 funtów na koncie bieżącym i 500 000 funtów na koncie oszczędnościowym - podało Birmingham Live.


Jak twierdzi kobieta, nawet nie ma opcji debetu na koncie, a co dopiero debet na takie kolosalne kwoty.

Kameka, ​​złożyła skargę do Barclays, w którym miała konto, jednak bank nie zaoferował jej żadnego wyjaśnienia, a co najgorsze zablokował jej konto bankowe na 10 dni i pozbawił ją dostępu do jej własnych pieniędzy.

Kobieta, która niedawno urodziła dziecko, musiała pożyczać pieniądze od przyjaciół i rodziny, aby kupić jedzenie i zapłacić rachunki.

Jej konto było zablokowane od 29 listopada do 9 grudnia, jednak bank nie skontaktował się z nią i nie wyjaśnił, co się dokładnie stało, dlatego postanowiła poinformować o sprawie lokalne media.


Rzecznik Barclays powiedział Birmingham Live „Po zapoznaniu się ze sprawą mogę potwierdzić, że aktywność na koncie spowodowała jego rutynowe sprawdzenie.

Na czas sprawdzania konta, rachunki wykazywały ujemne saldo. Wprowadzono je po to, aby zabezpieczyć fundusze podczas wewnętrznego dochodzenia.

Ujemne saldo na rachunku nie było faktycznym długiem, tylko środkiem ostrożności.

Po dochodzeniu się okazało, że karta debetowa klienta i historia finansowa nie zostały naruszone i konto zostało odblokowane”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Omikron w UK przybiera na sile. Liczba zakażeń nowym wariantem wzrosła o 12 tys
 Czytaj następny artykuł:
Niezaszczepieni zajmują łóżka szpitale potrzebne dla innych chorych – twierdzi Sajid Javid