Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Boris Johnson „najgorszym z możliwych premierów” - twierdzi Keir Starmer

Autorytet Borisa Johnsona jest kwestionowany w jego partii i w kraju, przywódca opozycji radzi mu, aby „uporządkował swój dom”.

Sir Keir Starmer powiedział, że premier stracił kontrolę, ponieważ prawie 100 konserwatywnych deputowanych głosowało przeciwko paszportom covidowym wprowadzonych w ramach ograniczeń planu B.


Bunt 98 posłów to wyraźnie największa rebelia przeciw Johnsonowi w tej kadencji Izby Gmin — dotychczasowym rekordem było 55.

To, że ponad jedna czwarta całego klubu konserwatystów opowiedziała się przeciwko rządowej legislacji, nasuwa pytania, w jakim stopniu brytyjski premier cieszy się jeszcze zaufaniem swoich posłów.

Keir Starmer powiedział w Izbie Gmin, że Wielka Brytania ma „najgorszego z możliwych premierów w najgorszym możliwym czasie”, dodając, że Boris Johnson jest „zbyt słaby, by przewodzić”.

Lider Partii Pracy powiedział: „Brytyjskie społeczeństwo potrzebuje premiera, któremu można zaufać, który jest autorytetem i przeprowadzi Wielką Brytanię przez kryzys”.


„Zamiast tego jesteśmy obciążeni najgorszym z możliwych premierów w najgorszym możliwym czasie” - dodał.

„Premier jest tak słaby, że bez głosów Partii Pracy zeszłego wieczoru, ważne środki ochrony zdrowia publicznego nie zostałyby zrealizowane” – stwierdził Starmer.

„Nie możemy iść dalej z premierem, który jest zbyt słaby, by przewodzić. Czy zatem premier poświęci czas w te Święta Bożego Narodzenia, aby spojrzeć w lustro i zadać sobie pytanie, czy ma zaufanie i autorytet, by rządzić tym krajem?” – podsumował przywódca opozycji.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna oskarżony o usiłowanie zabójstwa po postrzeleniu 13-latka w plecy
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson zwołał dziś konferencję prasową. Co ogłosi premier Wielkiej Brytanii?