Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Coraz więcej ataków na rowerzystów jeżdżących kanałami w Birmingham

Coraz więcej rowerzystów jeżdżących ścieżkami przy kanałach w Birmingham staje się ofiarami ataków.

Paul Arthur, student Aston University, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, gdy 12 października jechał rowerem do swojego domu w Acocks Green wzdłuż Canal Grand Union w Small Heath.

Jeden z nich naciągnął kominiarkę na twarz i zaczął krzyczeć „dokąd idziesz kolego”, następnie próbowali ściągnąć go z roweru - podaje Birmingham Live.


Na szczęście udało mu się uciec, ale godzinę później na tym samym odcinku kanału inny rowerzysta został poturbowany przez mężczyzn, którzy grozili mu nożem.

Tego samego dnia również 47-letni David Frisby doznał licznych obrażeń ręki, nadgarstka i pleców po tym, jak został zaatakowany metalową rurą przez złodziei, którzy ukradli jego rower górski.

Trzej podejrzani – w wieku od 18 do 22 lat, którzy mieli na sobie dresy – uciekli z jego rowerem górskim Trek ProCaliber 9.7, który jest wart 3500 funtów.

Seria trzech napadów, które miały miejsce 12 października to nie są pojedyncze przypadki, ponieważ w ciągu ostatnich miesięcy odnotowano wiele przypadków, w których piesi i rowerzyści zostali zaatakowani na ścieżkach ciągnących się wzdłuż kanałów w całym mieście.


Zaledwie w zeszłym miesiącu złodziej z kluczem zaatakował rowerzystę, a w sierpniu 16-letni uczeń został zrzucony z roweru i uderzony pięścią w głowę podczas napadu.

Kilka ofiar, w tym pięć kobiet, zostało też wepchniętych do kanału, a ostatnio ko kanału wepchnięto 68-letniego lekarza.

W marcu zamaskowany gang terroryzował rowerzystów, grożąc i kradnąc ich rowery wzdłuż ścieżki przy kanale ciągnącym się z Birmingham do Fazeley Canal.

Policja z Birmingham zapewnia, że ścieżki przy kanałach stały się priorytetem dla patroli.


Złożono wnioski o wycięcie krzewów przy niektórych ścieżkach, aby poprawić widoczność, a policja współpracuje z Canal and River Trust.

Policja poinformowała też, że organizuje akcje, w tym z użyciem drona policyjnego i funkcjonariuszy z innych jednostek, aby monitorować kanały i wykrywać podejrzanych ludzi lub podejrzane działania.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Apel Policji: 16-latek postrzelony w Coventry
 Czytaj następny artykuł:
Limit płatności zbliżeniowych w UK został zwiększony do 100 GBP