Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

17% pacjentów krytycznie chorych na Covid-19 stanowią nieszczepione kobiety w ciąży

Według NHS England prawie jedną piątą pacjentów krytycznie chorych na Covid-19 w Anglii w ostatnich miesiącach stanowiły niezaczepione kobiety w ciąży.

Dane pokazują, że między 1 lipca a 30 września 17% pacjentów leczonych techniką pozaustrojowego utlenowania krwi było nieszczepionymi kobietami w ciąży.

Przyszłe matki stanowiły też 32% wszystkich kobiet w wieku od 16 do 49 lat na oddziale intensywnej terapii leczone ECMO, czyli ExtraCorporeal Membrane Oxygenation.


Technika pozaustrojowego utlenowania krwi ECMO jest stosowana, gdy płuca pacjenta są tak poważnie uszkodzone, że respirator nie jest w stanie utrzymać poziomu tlenu.

Główna położna Anglii, Jacqueline Dunkley-Bent, powiedziała, że ​​dane te przypominają, że szczepienie COVID-19 może zapewnić bezpieczeństwo matce, dziecku i ich bliskim.

Natomiast National Childbirth Trust powiedział, że statystyki pokazują, jak mało uwagi poświecono tej wrażliwej grupie, podczas łagodzenia ograniczeń dystansu społecznego.

W Wielkiej Brytanii ponad 81 000 kobiet w ciąży otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID, a około 65 000 otrzymało drugą dawkę.

Od połowy kwietnia 2021 r. przyszłym matkom oferowane są szczepionki Pfizer-BioNTech lub Moderna.


Dzieje się tak, ponieważ dostępnych jest więcej rzeczywistych danych dotyczących tych szczepionek i są one z powodzeniem stosowane w USA.

Lekarze podkreślają, że nie ma danych wskazujących, że szczepionka prowadzi do gorszych wyników niemowląt.

Jednak według RCOG nieproporcjonalna liczba nieszczepionych kobiet w ciąży na oddziale intensywnej terapii pokazuje, że istnieje znaczne ryzyko ciężkiej choroby związanej z COVID-19 u niezaszczepionych kobiet w ciąży.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Skanowali drogie gadżety w kasach w Asdzie jako owoce i warzywa. Zapadł wyrok
 Czytaj następny artykuł:
Osoby, które zarażą się jednocześnie koronawirusem i grypą są dwa razy bardziej narażone na śmierć


// //