Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Zaostrzenie wytycznych dotyczących podróży i masowe testy w Birmingham

Zaostrzenie wytycznych dotyczących podróży i masowe testy w Birmingham

W Birmingham i Bedfordshire mogą zostać wprowadzone surowe wytyczne dotyczące podróży oraz masowe testy a by pomóc w walce z indyjskim wariantem koronawirusa.

Wytyczne dotyczące podróży oraz masowe testy zostały już wprowadzone dla północno-zachodniej części Anglii, objęte zostało nimi prawie 4 miliony osób.


W Greater Manchester i Lancashire powołano armię do pomocy w rozdawaniu testów i szczepionek, a mieszkańców namawia się, aby nie opuszczali obszaru i spotykali się z przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

Najnowsze dane  Public Health England i Sanger Institute pokazują, że Birmingham odnotowano piątą co do wielkości liczbę przypadków indyjskiego wariantu koronawirusa w kraju.

Jest to obszar o najwyższej liczbie przypadków, w którym nie wprowadzono jeszcze wytycznych dotyczących podróży i testów przepięciowych.


Profesor David Livermore, epidemiolog z University of East Anglia, powiedział MailOnline, że wysoka liczba przypadków i dominacja szczepu indyjskiego w Birmingham i innych obszarach oznacza, że ​​„najprawdopodobniej” zostaną objęte podobnymi wytycznymi.

Downing Street ma nadzieję, że przyjęte środki wyhamują epidemie, po tym, jak w Bolton wskaźnik infekcji zaczął szybko spadać po przeprowadzeniu testów przepięciowych, aby wykryć każdy przypadek.

Thursday, 10 June 2021 07:29
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielkiej Brytanii grozi „znacząca” 3 fala epidemii. W ciągu tygodnia liczba przypadków wzrosła o 50%
 Czytaj następny artykuł:
Johnson zasugerował, że ostatni etap łagodzenia lockdownu może zostać opóźniony