Wiadomości
Nowe obostrzenia w Polsce. Rząd zamyka cmentarze na Wszystkich Świętych
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cmentarze będą zamknięte w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz dzień później – w Dzień Zaduszny, czyli sobota, niedziela, poniedziałek.
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cmentarze będą zamknięte w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz dzień później – w Dzień Zaduszny, czyli sobota, niedziela, poniedziałek.
Decyzja ma związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W piątek (30.10) Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 21 629 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.
To najwyższy bilans od początku epidemii w Polsce i drugi dzień z rzędu, kiedy kraj przekroczył 20 tysięcy zakażeń dziennie.
Resort przekazał także informację o śmierci 202 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.
30 października po raz pierwszy liczba aktywnych przypadków przekroczyła 200 tysięcy. Wynosi 200 759.
Z kolei liczba osób, które wyzdrowiały od początku epidemii, doszła dziś do 134 724. Oznacza to, że w Polsce mamy więcej osób aktywnie zakażonych koronawirusem, niż osób, które wyzdrowiały.
Z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem cała Polska jest objęta tak zwaną czerwoną strefą.
Obowiązują też dodatkowe obostrzenia, które dotyczą edukacji, gospodarki i życia społecznego.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania zaskoczona nowymi danymi: odnotowano wzrost powyżej prog…

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu. Od 25 lutego nowe przepisy dla po…

DWP wydaje pilne ostrzeżenie: od kwietnia 2026 tysiące osób stracą świad…

Moneta o nominale 50 pensów warta 125 funtów. Sprawdź, czy masz ją w por…

Wielka Brytania wycofuje się z obowiązkowego Digital ID. Starmer zalicza…

Rockowa rozgrzewka przed Finałem WOŚP w Birmingham!

Wielka Brytania szykuje największą rozbudowę farm wiatrowych. Rachunki z…
