Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Rodzice są wściekli! Nowy uczeń, który otrzymał azyl, wygląda jak 40-letni mężczyzna

Rodzice są wściekli! Nowy uczeń, który otrzymał azyl, wygląda jak 40-letni mężczyzna

Zaniepokojeni rodzie z Coventry zażądali wyjaśnień od szkoły, w której nowy uczeń przypomina dorosłego mężczyznę.

O sprawie zrobiło się głośno, gdy na portalu społecznościowym opublikowano zdjęcie ucznia, który rozpoczął naukę w secondary school.

Na post odpowiedziało ponad 70 rozzłoszczonych rodziców, a wielu z nich stwierdziło, że zamierzają podjąć kroki prawne w tej sprawie.


Jeden z rodziców, który nie chciał, aby ujawnić jego nazwisko, powiedział na łamach Metro: „Dzieci wróciły do domu, mówiąc, że w ich klasie jest dorosły mężczyzna, sądzą, że może mieć nawet 40 lat”.

Według śledztwa dziennikarskiego, jakie przeprowadziło Metro, „nastolatek” przybył do Wielkiej Brytanii bez dokumentów, zanim został umieszczony w szkole w Coventry.

W liście do rodziców rada miejska poinformowała, że przeprowadzono wszystkie niezbędne procedury, aby sprawdzić wiek nowego ucznia.

List został wysłany do wszystkich rodziców w celu wyjaśnienia procedur przyjmowania uczniów na listę i uspokojenia rodziców.


W piśmie można przeczytać: „Wszystkie władze lokalne są zobowiązane do pracy zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji, a także z procesami imigracyjnymi.

W przypadku gdy uczeń z zagranicy ubiega się o miejsce w szkole, postępujemy zgodnie z wytycznymi Departamentu Edukacji i w razie potrzeby szukamy dowodów w postaci aktu urodzenia i paszportu, aby potwierdzić tożsamość i wiek ucznia.

Należy jednak pamiętać, że w niektórych rzadkich przypadkach, gdy uczniowie przyjeżdżają jako osoby ubiegające się o azyl, sami bez rodziców, mogą oni nie posiadać wymaganych dokumentów”.

List kończy się stwierdzeniem, że szkoła — której Metro nie wymienia z nazwy — przestrzega wszystkich niezbędnych procedur i zawsze szuka w takich sprawach wsparcia rady miejskiej.

W listopadzie 2018 r. osoba ubiegająca się o azyl została zawieszona w szkole średniej w Ipswich po dochodzeniu przeprowadzonym przez lokalne władze, które potwierdziły, że jest dorosłym mężczyzną (zdjęcie poniżej).


Uczniowie z klasy 11 w Stoke podnieśli alarm, pisząc w mediach społecznościowych, że uważają, że ma 30 lat.


Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział wówczas: „Jeśli uważa się, że dana osoba ma mniej niż 18 lat, ale później pojawiają się obawy dotyczące jej wieku, podejmujemy szybkie działania w celu ponownego rozpatrzenia sprawy”.

W 2015 roku ujawniono, że ponad dwie trzecie przybyłych do Wielkiej Brytanii uchodźców, którzy twierdzili, że są nieletni, miało więcej niż 18 lat.

Dane pochodzące z okresu od czerwca 2015 do czerwca 2016 roku pokazywały, że 68 proc. z 933 uchodźców, których wiek był kwestionowany, okazało się osobami dorosłymi.

Friday, 23 October 2020 16:10
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 1000 osób chorych na COVID-19 przyjętych do szpitali w Wielkiej Brytanii w ciągu doby
 Czytaj następny artykuł:
Od soboty cała Polska staje się czerwoną strefą. Możliwy całkowity lockdown