Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Protesty przeciwko restrykcjom w Londynie. Zwolennicy teorii spiskowych starli się z policją. Aresztowano 32 osoby

Protesty przeciwko restrykcjom w Londynie. Zwolennicy teorii spiskowych starli się z policją. Aresztowano 32 osoby

Setki osób protestowały w sobotę na Trafalgar Square w centrum Londynu przeciwko ograniczeniom, wprowadzanym przez władze z powodu epidemii koronawirusa.

W trakcie demonstracji doszło do starć z policją. Trzydzieści dwie osoby zostały aresztowane.
Demonstracja głównej mierze była przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich w związku z epidemią, nakazowi zasłaniania twarzy i zachowywania dystansu społecznego.


Zgromadziła ona wielu przeciwników szczepień, zwolenników różnych teorii spiskowych, mówiących, że epidemia została wymyślona przez władze w celu kontrolowania ludzi, wszczepiania ludziom chipów lub wiążących epidemię z technologią 5G - podaje Sky News.

Od poniedziałku w Anglii obowiązuje zakaz spotykania się w grupach większych niż sześć osób, protesty mogą się odbywać, ale tylko pod warunkiem, że są zorganizowane zgodnie z wytycznymi i z zachowaniem dystansu pomiędzy ludźmi.

W trakcie demonstracji zalecenia te nie były zachowane, dlatego interweniowała policja, która próbowała skłonić uczestników do rozejścia się, ale część osób chwyciła się za ręce, tworząc żywą blokadę.


Niektóre osoby atakowały policjantów. Do większych starć doszło, gdy policja próbowała rozbić protest.

W sumie aresztowano 32 osoby, dwóch funkcjonariuszy odniosło obrażenia.

Za udział w nielegalnych zgromadzeniach w Wielkiej Brytanii grozi grzywna w wysokości 100 funtów, za ich organizację 10 tys.

Saturday, 19 September 2020 23:49
 


Czytaj poprzedni artykuł:
4420 zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Najwyższy wzrost od ponad czterech miesięcy
 Czytaj następny artykuł:
Pilne: Tragedia w parku Pype Hayes w Erdington, kobieta wyciągnięta ze stawu, jej stan jest krytyczny


Global Centre