Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Nadchodzi druga fala koronawirusa, może być konieczny drugi lockdown – ostrzega Boris Johnson

Nadchodzi druga fala koronawirusa, może być konieczny drugi lockdown – ostrzega Boris Johnson

Premier Boris Johnson przyznał, że druga fala epidemii koronawirusa jest nieunikniona i choć nie chce nowej ogólnokrajowej blokady, jej wprowadzenie może być konieczne.

„Widzimy teraz nadchodzącą drugą falę. To absolutnie, obawiam się, nieuniknione, że zobaczymy ją w tym kraju” - powiedział Johnson podczas wizyty w hrabstwie Oxfordshire.


Premier powiedział, że druga blokada Wielkiej Brytanii byłaby „ostatnią rzeczą, której ktokolwiek chciałby”, ale nie można jej wykluczyć, jeśli obecne środki nie spowodują wyeliminowania wirusa.

„Oczywiście, patrząc na to, co się dzieje, zastanawiamy się, czy nie powinniśmy iść dalej niż zasada sześciu, którą wprowadziliśmy” - przyznał Johnson, odnosząc się do obowiązującego od poniedziałku zakazu spotkania się w grupach większych niż sześć osób.

„Absolutnie nie chcę drugiej ogólnokrajowej blokady, to ostatnia rzecz, której ktokolwiek chce” - dodał.

W piątek rano stacje BBC i Sky News podały, że rząd rozważa wprowadzenie takiej blokady — ogólnokrajowej, ale nieco łagodniejszej niż w marcu, bo szkoły i większość miejsc pracy pozostałyby otwarte.


Sky News podało, że rząd wprowadzi krótką pełną krajową blokadę już w następnym tygodniu. Miałaby ona zapewnić tak zwany „Circuit break”, czyli przerwanie dalszej transmisję wirusa.

Zapytany o możliwość wprowadzenia krótkotrwałej blokady kraju, Johnson powiedział, że szkoły pozostaną otwarte, ale konieczne mogą być inne ograniczenia. Powiedział: „To, co z pewnością mogę powiedzieć to to, że chcemy, aby szkoły były otwarte i tak będzie”.

„Chcemy, aby wszystkie gałęzie gospodarki były otwarte tak długo, jak to możliwe, nie sądzę, aby ktokolwiek chciał wprowadzić drugą blokadę, ale wyraźnie patrząc na to, co się dzieje, musimy wziąć ją pod uwagę” — dodał Premier.


W piątek rząd poinformował, że w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejne 4322 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażeń koronawirusem. To najwyższa liczba nowych codziennych zakażeń od 8 maja.

Rząd poinformował również, że zmarło kolejne 27 osób, które w ciągu 28 dni uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. To o 6 więcej niż było poprzedniej doby i znacznie więcej niż było na początku miesiąca.

Saturday, 19 September 2020 09:18
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Tragedia w parku Pype Hayes w Erdington, kobieta wyciągnięta ze stawu, jej stan jest krytyczny
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 8000 tysięcy uczniów z Birmingham i Wolverhampton izoluje się w domach


Global Centre