Wiadomości
Koronawirus: Rząd przyznał, że prawdopodobnie nie osiągnie celu 100 000 testów dziennie
Minister sprawiedliwości Robert Buckland przyznał, że rząd prawdopodobnie nie osiągnie celu 100 000 codziennych testów na obecność koronawirusa do końca tego miesiąca.
Minister sprawiedliwości Robert Buckland przyznał, że rząd prawdopodobnie nie osiągnie celu 100 000 codziennych testów na obecność koronawirusa do końca tego miesiąca.
Robert Buckland przyznał to w rozmowie w BBC Breakfast. Powiedział jednak, że jego zdaniem 100 tys. testów zostanie osiągnięte w ciągu „najbliższych kilku dni”.
Według wcześniejszych zapowiedzi celem rządu jest, aby końca kwietnia w Wielkiej Brytanii dziennie przeprowadzanych było 100 tys. testów na obecność koronawirusa.
– Nasze wysiłki na rzecz testów zapewnią, że będziemy mogli przeprowadzić testy każdemu, kto ich potrzebuje.
- Podsumowując, wyznaczam teraz cel. 100 tysięcy testów dziennie do końca tego miesiąca. Taki jest cel i jestem pewien, że go osiągniemy – zapowiadał minister zdrowia Wielkiej Brytanii na początku miesiąca.
Według najnowszych danych w środę przeprowadzono około 52 429 testów, czyli trochę ponad połowę z wyznaczonego przez rząd celu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Miliony osób w Wielkiej Brytanii otrzymają 300 GBP. DWP potwierdza, kto …

Wielka Brytania wprowadza zmiany w systemie świadczeń. DWP rozpoczyna ko…

Ryanair ogłosił alarm w trakcie lotu do Wielkiej Brytanii

Kolejna fala upałów we wrześniu? Są najnowsze prognozy Met Office

Polak wśród siedmiu ofiar tragicznego wypadku w Wielkiej Brytanii. Wcześ…

Wielka Brytania: Nowa opłata za podróż do UE. Podróżni zapłacą 17 GBP

Ceny domów rosną nawet o 52 tys. GBP rocznie. Oto najszybciej drożejące …
