Wiadomości
Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia: Pandemia COVID-19 przyśpiesza
Pandemia koronawirusa przyspiesza - taki komunikat płynie ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Pandemia koronawirusa przyspiesza - taki komunikat płynie ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Przypadki zakażeń są obecnie zgłaszane w prawie każdym kraju świata. Koronowirusem zarażonych jest już ponad 380 tys. osób, a ponad 16 tys. zmarło.
– Do WHO zostało zgłoszonych ponad 300 tysięcy przypadków COVID-19. Z niemal każdego kraju na świecie. Ta informacja łamie serce – mówił w Genewie dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia doktor Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Jak zauważył, pierwsze 100 tysięcy zachorowań stwierdzono w ciągu 67 dni.
Dla porównania, wzrost z 200 do 300 tysięcy nastąpił w ciągu zaledwie 4 dni.
Dyrektor WHO podkreślił przy tym, że nadal można zmienić trajektorię pandemii "testując każdy podejrzany przypadek zakażenia, izolując i opiekując się wszystkimi oraz unikać bliskiego kontaktu".
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: „Blokada” kraju: Które sklepy mogą pozostać otwarte? | Czytaj następny artykuł: Rząd wzywa Brytyjczyków do powrotu do kraju, póki jest to jeszcze możliwe |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: fala upałów potrwa dłużej. Met Office podało dokładny t…

Czy Wielką Brytanię czekają kolejne fale upałów? Eksperci mają niepokoją…

Aldi wprowadza do sprzedaży tani klimatyzator za 15 GBP

Wielka Brytania ma poważny problem z migrantami. Zniknęło ponad 50 tys. …

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają średnio 473 GBP z HMRC

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami – oszuści stracą prawo jazdy

Pilny komunikat dla klientów supermarketów w Wielkiej Brytanii. Wycofano…
