Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Kandydat Partii Brexit: "Islam jest problemem, dopóki ich nie zniszczymy, świat nigdy nie będzie bezpieczny"
Kandydat Partii Brexit: "Islam jest problemem, dopóki ich nie zniszczymy, świat nigdy nie będzie bezpieczny"

Kandydat Partii Brexit z Birmingham, Andrew Garcarz, został oskarżony o szerzenie islamofobicznych i antysemickich poglądów w mediach społecznościowych.

Andrew Garcarz jest synem polskiego imigranta, który przybył, aby walczyć o Wielką Brytanię podczas II wojny światowej i potem osiedlił się w West Midlands.


Kandydat został teraz oskarżony przez antyrasistowską organizację Hope not Hate za posty napisane w mediach społecznościowych w 2018 roku.

Andrew Garcarz porównując islamski terroryzm z terroryzmem przeprowadzonym przez IRA, miał napisać "Islam jest tutaj problemem, dopóki ich nie zniszczymy, świat nigdy nie będzie bezpieczny".

W innym z postów na temat rasizmu napisał "Okradają nas, porywają, gwałcą nasze dzieci. Ale kiedy biali policjanci aresztują członka czarnego gangu, azjatyckiego handlarza narkotyków lub azjatyckiego gwałciciela, którzy stanowią zagrożenie dla naszego społeczeństwa, są nazywani rasistami".Organizacja Hope not Hate żąda od Partii Brexit, aby wycofała kandydaturę Garcarza.

Rzecznik organizacji powiedział: „Tylko Nigel Farage jest w stanie zaproponować tak uprzedzoną osobę, jak Andrew Garcarz, jako kandydata Partii Brexit w jednym z najbardziej wielokulturowych miast w kraju.

Reprezentuje on otwarty i bezwstydny rasizm. Pokazuje dokładnie, jak są aroganccy i jak mało szacunku mają wobec mieszkańców Birmingham, jeśli uważają, że to ktoś odpowiedni do reprezentowania miasta w parlamencie.

Absolutnie nie ma wątpliwości, że kandydatura Andrewa Garcarza powinna zostać natychmiast wycofana".

Wednesday, 04 December 2019 14:11
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Donald Trump: „nie chce NHS, jeśli mi ją podadzą na srebrnym talerzu”
  Czytaj następny artykuł:
Apel Policji: Mężczyzna wielokrotnie dźgnięty nożem w pobliżu Tesco na Aston Lane