Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Złodziej ukradł samochód, z dzieckiem w środku, gdy właściciel odmrażał szyby
Złodziej ukradł samochód, z dzieckiem w środku, gdy właściciel odmrażał szyby

Policja ostrzega przed złodziejami, którzy próbują ukraść auta podczas porannego odmrażania szyb, gdy kierowcy pozostawiają bez nadzoru rozgrzewający się pojazd.

19 listopada w Solihull złodziej udarł samochód z dzieckiem na tylnym siedzeniu. Właściciel zostawił uruchomiony samochód bez nadzoru podczas porannego odmrażania szyb.


Złodziej - którego obecnie poszukuje policja - porzucił pojazd wkrótce po zauważeniu dziecka siedzącego na tylnym siedzeniu. Dziecku nic się nie stało.

Policja otrzymała już kilka zgłoszeń o kradzieżach samochodów, które stały na podjazdach z kluczykami w stacyjce, podczas gdy kierowca przebywał w domu.

W jednym przypadku mężczyzna pozostawił uruchomiony samochód na podjeździe, a sam poszedł wziąć prysznic.


Policja ponownie ostrzega: "Gdy temperatura spadnie poniżej zera, mamy dodatkowe patrole, aby ostrzec kierowców o niebezpieczeństwie, pozostawiając pojazdy bez nadzoru do rozgrzewania. Jednak nie możemy zapobiec każdej kradzieży, dlatego tak ważne jest, aby właściciele podejmowali środki zapobiegawcze”.

Aby przyspieszyć proces odmrażania samochodu, należy użyć odmrażacza lub skrobarek i nigdy nie zostawiać samochodów z włączonym silnikiem.

Policja również przypomina, że polisy ubezpieczeniowe są często takie, że jeśli samochody są kradzione w ten sposób, to właściciel zostaje odpowiedzialny za kradzież i nie otrzyma żadnej rekompensaty.

Wednesday, 20 November 2019 12:42
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragedia w Moseley. Erytrejczyk zadźgał kobietę na śmierć, a następnie się powiesił
  Czytaj następny artykuł:
Pierwsza ofiara mrozów w UK? Bezdomny znaleziony martwy przed hotelem Hilton