Wiadomości
41 osób znalezionych w chłodni ciężarówki w Grecji. Policja aresztowała kierowcę
Policja znalazła 41 migrantów w ciężarówce chłodni jadącej przez północną Grecję.
Policja znalazła 41 migrantów w ciężarówce chłodni jadącej przez północną Grecję.
Kierowcę razem z migrantami przewieziono na pobliski komisariat.
System chłodzący w naczepie nie był uruchomiony, ale siedem osób zostało opatrzonych przez ratowników medycznych. Nikt jednak poważnie nie ucierpiał.
Pojazd zatrzymano do rutynowej kontroli na autostradzie niedaleko Ksanti.
Niespełna dwa tygodnie wcześniej nieopodal Londynu znaleziono 39 ciał nielegalnych imigrantów w ciężarówce.
Odkrycia dokonano w parku przemysłowym Waterglade w mieście Grays ok. 30 km na wschód od Londynu, 30 pażdziernika o godzinie 1.40 w nocy czasu lokalnego.
Zdaniem ekspertów ludzie ci zmarli w męczarniach, w przerażających warunkach. Temperatura wewnątrz chłodni, w której zostali zamknięci, mogła wynosić -25 st. Celsjusza.
Policja początkowo powiedziała, że ofiary pochodziły z Chin, jednak później ustalono że wszystkie ofiary to Wietnamczycy.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania rozda darmowe domowe baterie. Rachunki za prąd mogą spaś…

Najbiedniejsze miasta w Anglii. Birmingham awansowało na 2. miejsce

easyJet uruchamia trzy nowe trasy z Wielkiej Brytanii

15-latek postrzelony w parku w Birmingham. Policja zwiększa liczbę patro…

Szef Ryanaira ostrzega pasażerów. Samolot odleci, nawet jeśli utkniesz w…

Miliony osób w Wielkiej Brytanii zapłacą wyższy podatek. Sześć legalnych…

Nowy premier Wielkiej Brytanii zapowiada pierwsze ulgi. Tańszy prąd i po…
