Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Johnson: nie ma lepszego rozwiązania niż to porozumienie
Johnson: nie ma lepszego rozwiązania niż to porozumienie

Premier Boris Johnson wezwał posłów, by się zjednoczyli i poparli porozumienie w sprawie brexitu, które jego rząd wynegocjował z Unią Europejską.

Boris Johnson przekonuje, że "nie ma lepszego rozwiązania" i twierdzi że chce, aby Wielka Brytania ruszyła dalej, zostawiając już za sobą wszystkie podziały w sprawie brexitu.


Premier Wielkiej Brytanii powiedział w wywiadzie udzielonym w piątek wieczorem stacji BBC - Chciałbym, żeby wszyscy wyobrazili sobie, jak może być jutro wieczorem, jeśli to załatwimy i uszanujemy wolę ludzi, bo wtedy będziemy mieli szansę ruszyć dalej.

- Mam nadzieję, że ludzie pomyślą dobrze, jaka jest stawka i czego tak naprawdę chcą nasi wyborcy? Czy chcą, byśmy kontynuowali ten spór, czy chcą więcej podziałów i opóźnień? - dodał.

W sobotę rano brytyjska Izba Gmin przeprowadzi debatę, a następnie głosowanie nad uzgodnionym w czwartek z UE porozumieniem w sprawie brexitu.

Umowa jest bardzo podobna do tej wynegocjowanej w zeszłym roku przez, Theresę May, tylko został z niej usunięty tzw. irlandzki backstop.


Zgodnie z nową wersją umowy Irlandia Północna pozostanie w brytyjskim reżimie celnym, choć będą także kontrole celne niektórych towarów transportowanych przez nią do Irlandii i na jednolity unijny rynek.

Wynik sobotniego głosowania jest trudny do przewidzenia, bo rządząca Partia Konserwatywna nie ma większości w Izbie Gmin, a oprócz DUP głosowanie przeciw porozumieniu zapowiedziały wszystkie partie opozycyjne.

Friday, 18 October 2019 22:14
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjanci wyróżnieni za śledztwo w sprawie Polaków zmuszanych do pracy za 20 funtów tygodniowo
  Czytaj następny artykuł:
14-latka zgwałcona w parku w Birmingham. Policja apeluje o pomoc