Wiadomości
Wyrok dla twórców Amber Gold. 15 lat dla Marcina P., 12,5 roku dla Katarzyny P.
Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Katarzynę P. na łączną karę 12 lat i 6 miesięcy więzienia, a Marcina P. na 15 lat więzienia.
Twórcy Amber Gold mają zapłacić także grzywny i naprawić wyrządzone szkody.
W maju sąd uznał Katarzynę i Marcina P. za winnych oszustwa oraz niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Od tego czasu sędzia Lidia Jedynak czytała wyrok, ponieważ procedura wymagała wymienienia nazwisk wszystkich poszkodowanych osób.
Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami, a dokładnie zgodnie z art. 418 Kodeksu postępowania karnego sąd musiał odczytać całą sentencję wyroku razem z listą osób poszkodowanych i zarzutami.
Kiedy poszkodowanych jest ponad 18 tysięcy, a proces trwał ponad trzy lata, odczytanie wyroku musiało trwać miesiącami.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Wciąż bez porozumienia ws. brexitu | Czytaj następny artykuł: Boris Johnson poprosi o opóźnienie Brexitu w ten weekend, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia |
Gorące Tematy

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…

Ryanair ogłasza nowe trasy z siedmiu lotnisk w Wielkiej Brytanii. Bilety…

„Szkolna wojna” w Sutton Coldfield. Szkoły ostrzegają rodziców, policja …

Wielka Brytania. Duża sieć supermarketów ogłasza wycofanie popularnej ry…

Wielka Brytania: 8 kluczowych zmian finansowych w 2026 roku. Niższe rach…

Tajne kody w supermarketach w Wielkiej Brytanii. Te oznaczenia pomagają …

Cztery kina w West Midlands rozdają darmowe bilety w marcu