Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Upadek biura Thomas Cook. Zakończyła się operacja sprowadzania klientów
Upadek biura Thomas Cook. Zakończyła się operacja sprowadzania klientów

Ostatni brytyjscy turyści, którzy wskutek bankructwa biura podróży Thomas Cook pozostawali za granicą, w poniedziałek rano wrócili do kraju.

Tym samym zakończyła się największa w czasach pokoju operacja repatriacji obywateli Wielkiej Brytanii.


Lot z Orlando na Florydzie do Manchesteru, którym powróciła ostatnia grupa turystów, był jednym z 700 zorganizowanych przez brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) po upadku przed dwoma tygodniami biura Thomas Cook.

W ramach akcji sprowadzania turystów do kraju - nazwanej operacją "Matterhorn" - władze zapewniły powrót 150 tys. osób. W tym celu wyczarterowały 46 samolotów pasażerskich.

Gdy najstarsze biuro podróży na świecie Thomas Cook ogłosiło bankructwo poza Wielką Brytanią znajdowało się 600 tys. klientów biura podróży.

Thomas Cook powstał 178 lat temu, w 1841 roku jako pierwsza tego typu firma na świecie.


Kilka miesięcy temu biuro informowało, że ma coraz mniej rezerwacji wycieczek, wśród powodów wymieniając niepewność spowodowaną przez brexit. To dołożyło się do głównego problemu Thomasa Cooka, którym jest zadłużenie.

20 września, firma podała, że stara się o zastrzyk pieniędzy w wysokości 200 milionów funtów. Przez cały weekend trwały rozmowy w sprawie finansowania z udziałowcami, ale ostatecznie zakończyły się one porażką.

Tuesday, 08 October 2019 08:11
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pedofil, który przez 15 lat dopuszczał się ataków seksualnych skazany
  Czytaj następny artykuł:
Pracodawcy z Birmingham będą musieli płacić podatek za miejsca parkingowe