Wiadomości
179,8 tys. Polaków otrzymało prawo stałego pobytu w Wielkiej Brytanii po brexicie
Według informacji jakie podało dziś brytyjskie MSW, 179,8 tys. Polaków otrzymało już prawo stałego pobytu w Wielkiej Brytanii po brexicie.

Obywatele Polscy stanowią największą grupę narodową wśród wszystkich krajów UE, jeśli chodzi o liczbę złożonych dotąd wniosków o stały pobyt.
Na drugim miejscu znaleźli się Rumunii, którzy otrzymali 141 tys. zgód na pozostanie, a na trzecim Włosi z 122 tys. zgód.
To nie są ostateczne liczby, bo wnioski o status osoby osiedlonej można ciągle składać.
W Wielkiej Brytanii mieszka obecnie ponad 3 miliony obywateli z krajów Uni Europejskiej, którzy chcąc pozostać w wielkiej Brytanii po brexicie muszą aplikować o status osoby osiedlonej.
Termin składania aplikacji upływa 31 grudnia 2020 roku, ale może zostać przedłużony o pół roku, jeśli brytyjski rząd osiągnie porozumienie z UE w sprawie warunków opuszczenia Wspólnoty.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w egzaminach na prawo jazdy
Pilne ostrzeżenie dla tysięcy kierowców w UK. Mają niewiele czasu na pod…
Ciężkie opady śniegu paraliżują Wielką Brytanię: porzucone auta, odwołan…
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
Wielka Brytania: Kody pocztowe o największym ryzyku włamań: Birmingham i…






