Wiadomości
Już 6 osób zmarło po zjedzeniu kanapek z bakteriami listeriozy w szpitalu
Już sześciu pacjentów w Wielkiej Brytanii zmarło po tym, jak zjadło kanapki z kurczakiem w szpitalu.
Już sześciu pacjentów w Wielkiej Brytanii zmarło po tym, jak zjadło kanapki z kurczakiem w szpitalu.
Przyczyną zgonów są bakterie listeriozy, które wykryto w pakowanych kanapkach z firmy The Good Food Chain, serwowanych przez szpital. Produkcja kanapek została wstrzymana.
Listeriozę wykryto w sumie u dziewięciu pacjentów.
Trzy zgony z powodu tej choroby odnotowano już na początku czerwca w szpitalach w Manchesterze i Liverpoolu. Trzy osoby wtedy walczyły o życie.
Od tego czasu odnotowane kolejne dwa zgony, dziś rzecznik prasowy Public Health England poinformował o szóstej śmiertelnej ofierze.
Władze zapewniają, że nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, gdyż choroba nie stanowi zagrożenia dla zdrowych osób.
Lekarze uspokajają, że zagrożenie dla zdrowia ogółu społeczeństwa jest niskie. U organizmów nieosłabionych inną chorobą listerioza może przebiegać bezobjawowo lub "z bardzo łagodnymi" objawami.
U osób poważnie chorych lub z obniżoną odpornością listerioza może zakończyć się nawet śmiertelnie. U kobiet w ciąży może prowadzić do poronienia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

38°C w Wielkiej Brytanii. Czy szkoły zostaną zamknięte z powodu upałów?

38°C w Wielkiej Brytanii. Czy podczas fali upałów można odmówić pracy?

10 niezwykłych plaż w Wielkiej Brytanii. Nie trzeba jechać nad morze

Nawet 40°C w Wielkiej Brytanii. Dlaczego taki upał jest bardziej uciążli…

To miasteczko uznano za jedno z najlepszych miejsc do życia w Wielkiej B…

Pilne: Czerwony alert przed upałami w Wielkiej Brytanii. Zagrożenie dla …

Fala upałów zamyka kolejne szkoły w Wielkiej Brytanii. Lista placówek wc…
