Wiadomości
Nagranie z pokładu zatrzymanego przez Iran brytyjskiego tankowca. Na maszcie irańska flaga
Irańska telewizja państwowa opublikowała nagranie z zajętego przez irańską marynarkę wojenną brytyjskiego tankowca.
Irańska telewizja państwowa opublikowała nagranie z zajętego przez irańską marynarkę wojenną brytyjskiego tankowca.
Na filmie z pokładu statku Stena Impero widać członków jego załogi wykonujących rutynowe prace. Na nagraniu widać także, że na maszcie okrętu zatknięto irańską flagę.
Wcześniej irańska strona wydała komunikat, że tankowiec został zatrzymany tymczasowo.
Tankowiec został przejęty przez irańską Gwardię Rewolucyjną w piątek (19.07) krótko po godz. 19 czasu lokalnego (17 czasu polskiego - red.) w trakcie przepływania przez międzynarodowe wody w pobliżu cieśniny Ormuz.
W momencie przejęcia, na pokładzie jednostki znajdowało się 23 członków załogi, którzy są obywatelami Indii, Rosji, Łotwy oraz Filipin.
Agencja Fars podała w sobotę, że tankowiec znajduje się w porcie w Bandr Abbas na południu Iranu, a wszyscy członkowie załogi są na pokładzie i pozostaną tam do czasu aż swoje prace zakończą śledczy.
Brytyjski minister spraw zagranicznych, Jeremy Hunt określił całą sytuację jako nie do zaakceptowania. Zagroził tez Iranowi poważnymi konsekwencjami.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Niepokojące prognozy dla Wielkiej Brytanii. Liczby mogą zaskoczyć

UE wprowadza ogromne zmiany w podróżach ze zwierzętami z Wielkiej Brytan…

Wielka Brytania planuje rewolucję w rachunkach za prąd. Rząd ujawnia sze…

Wielka Brytania: samolot EasyJet był „za ciężki”, by wystartować. Pasaże…

Ryanair, easyJet i Jet2 wydają pilne ostrzeżenia dla pasażerów. Wyjaśnio…

Kobieta w UK dostaje 750 GBP miesięcznie i pokazuje, jak ubiegać się o t…

B&M i Home Bargains w Wielkiej Brytanii pilnie proszą o zwrot produktów
