Wiadomości
Pracownicy personelu pokładowego Ryanaira planują kolejne strajki
Pracownicy personelu pokładowego tanich linii lotniczych Ryanair planują kolejne strajki, mają się one odbyć już w styczniu.
Pracownicy personelu pokładowego tanich linii lotniczych Ryanair planują kolejne strajki, mają się one odbyć już w styczniu.
Zapowiedzi strajków wystosowały hiszpańskie związki zawodowe reprezentujące hiszpańskich pracowników personelu pokładowego linii lotniczych.
Zaplanowano sumie trzy strajki w pierwszym miesiącu 2019 roku.
Z informacji opublikowanych przez hiszpańską gazetę „The Local” wynika, że strajków można będzie się spodziewać się 8, 10 i 13 stycznia 2019 roku.
Zeszły rok był dla Ryanair bardzo ciężki, jeśli chodzi o strajki pracowników, ponieważ spowodowały one odwołanie setek lotów w całej Europie.
Związki zawodowe domagały się wyższych płac i poprawy warunków pracy pilotów i personelu pokładowego.
Tanim liniom lotniczym udało się zawrzeć porozumienia z wieloma grupami pracowników i związkami z Belgii i Niemiec, jednak hiszpańskie związki zawodowe ciągle nie zgadzają się na warunki proponowane przez linię lotniczą.
Według związkowców Ryanair odmówił zatrudniania pracowników na warunkach zgodnych z hiszpańskim prawem.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla Polaków z Settled Status. N…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. 2026 rok przyniesie ogromne zmi…

Trzygodzinne kolejki na lotniskach. Podróżni z Wielkiej Brytanii dotknię…

Wielka Brytania wprowadza duże zmiany w płatnościach. Nowe przepisy od m…

Wielka Brytania: miliony właścicieli domów zapłacą mniej po decyzji Bank…

Duży dostawca w Wielkiej Brytanii oferuje prąd za pół ceny dla 1,3 mln k…

Tragiczna śmierć ucznia w Wielkiej Brytanii. Szkoła zamknięta po nagłym …
