Wiadomości
Tesco otwiera nowy dyskont w Wielkiej Brytanii. Tak próbuje walczyć z Lidlem i Aldim
W następnym tygodniu Tesco w Wielkiej Brytanii zamierza otworzyć nowy dyskont "Jack's".
Otworzenie nowego sklepu spożywczego ma na celu konkurowanie z supermarketami budżetowymi Aldi i Lidl.
Sieci dyskontowe, Aldi i Lidl zdobyły już łącznie 13,1 proc. udziału w brytyjskim rynku sprzedaży detalicznej. To niemal połowę tego, co Tesco, które ma 27,4 proc.
Dyskonty mają działać pod szyldem Jack's. Nazwa pochodzi od imienia Jacka Cohen, który w 1919 roku założył firmę, z której wywodzi się obecne Tesco.
Nieoficjalnie wiadomo, że co najmniej 60 sklepów tesco ma zostać przerobionych na nowy format.
Według Mirror pierwsze sklepy mają być otwarte w Cambridgeshire, Wandsworth w Londynie, Immingham w Lincolnshire, St Helens w Merseyside i Edge Hill w Liverpoolu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Mężczyzna oskarżony o morderstwo w Bilston | Czytaj następny artykuł: Islamski kaznodzieja skazany za wspieranie tzw. Państwa Islamskiego wyjdzie na wolność |
Gorące Tematy

Funt gwałtownie traci na wartości. Nowe dane z Wielkiej Brytanii zaskocz…

Ryanair wprowadza ważną zmianę na wszystkich lotach. Dwa przedmioty pole…

Benefity zamiast pracy. W Wielkiej Brytanii 10 mln osób zgłasza niepełno…

Wielka Brytania planuje pobierać podatek, zanim jeszcze zarobisz. Ogromn…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla Polaków z Settled Status. N…

DWP potwierdza podwyżki benefitów w Wielkiej Brytanii. Nowe stawki dla m…

Dodatkowe pieniądze dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wypłaty od £10 do…