Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jaguar Land Rover: Dziesiątki tysięcy miejsc pracy zagrożone

Dyrektor generalny Jaguar Land Rover, Ralf Speth, ostrzegł, że złe porozumienie w sprawie Brexitu może skutkować utratą dziesiątek tysięcy miejsc pracy.

Ralf Speth, powiedział że problemy na granicy mogą zwiększyć koszty produkcji nawet o 60 milionów funtów dziennie.
W ostrzeżeniu ujawnił, że nie ma pojęcia, czy jego zakłady produkcyjne będą nadal działać po tym, jak Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską w przyszłym roku.


W przemówieniu w Birmingham, które wygłaszał bezpośrednio przed Theresą May, Speth oświadczył: "Tysiąc miejsc pracy zlikwidowano w wyniku polityki dotyczącej oleju napędowego, a liczby te wzrosną do dziesiątek tysięcy, jeśli nie będzie dobrego porozumienia w sprawie Brexitu".


"Nie będziemy w stanie budować samochodów, jeśli autostrada do Dover stanie się parkingiem” - dodał
Speth przyznał, że produkcja samochodów jest tańsza w zakładach jego firmy na Słowacji, i ostrzegł, że w konsekwencji brexitu JLR może być zmuszona do wyprowadzenia dalszych miejsc pracy poza granice Wielkiej Brytanii

Jaguar Land Rover, największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii, należący do indyjskiej firmy Tata Motors, zbudował prawie jedną trzecią spośród 1,67 miliona samochodów w Wielkiej Brytanii w 2017 roku.


Ralf Speth powiedział jednak, że "firma pilnie potrzebuje większej pewności w sprawie Brexitu, aby nadal inwestować w Wielkiej Brytanii".

JLR zatrudnia około 40 000 osób w całej Wielkiej Brytanii.

Niepewność dotycząca Brexitu, a także przyszłość samochodów z silnikami wysokoprężnymi, skłoniły już producenta samochodów do wprowadzenia szeregu zmian w brytyjskiej firmie.

Na początku roku JLR ogłosił, że ograniczy produkcję w swojej fabryce w Halewood, Merseyside, gdzie buduje trzy modele Range Rovera.

Następnie w kwietniu poinformował o ograniczeniu produkcji zwolnieniu około 1000 pracowników agencyjnych z Solihull.

W lipcu JLR ogłosił, że przeniesie całą produkcję modelu Discovery z Solihull do Słowacji, co grozi to kolejną likwidacją setek miejsc pracy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Drugi przypadek małpiej ospy w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Policja apeluje o pomoc w znalezieniu mężczyzny, który tasakiem do mięsa ranił 3 osoby