Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjczyk skazany na 9 lat za zabicie dwóch braci w wypadku w Coventry

Dwaj bracia Casper i Corey Platt-May zostali zabici w wypadku w Coventry.  Dzieci szły wraz z rodziną do parku, gdy uderzył w nie czarny Ford Focus prowadzony przez kierowcę, który początkowo był uznany za pijanego, jednak raport toksykologiczny wykazał że kierowca wcześniej zażywał kokainy.

Do wypadku doszło przy skrzyżowaniu MacDonald Road i Longfellow Road w Stoke, tuż po 14.00 w czwartek 22 lutego.

Obaj chłopcy zostali zabrani do szpitala gdzie niestety zmarli. Najpierw zmarł dwuletni chłopiec niedługo potem brytyjskie media doniosły o tym ze jego 6-letni brat też umarł. Ich matka nie odniosła żadnych obrażeń.

Czarny Ford Focus z wgniecioną maską i aktywowanymi poduszkami powietrznymi został porzucony na pobliskiej drodze Hipswell Highway.

Sprawcy, 53-letni Robert Brown, i 42-letnia Gwendoline Harrison, próbowali uciekać ale zostali złapani przez świadków wypadku.

Oboje zostali aresztowani pod zarzutem spowodowania śmierci przez niebezpieczną jazdę.

Robert Brown, który pod wpływem kokainy dwukrotnie przekroczył prędkość i spowodował wypadek w którym zginęło dwóch chłopców, a następnie próbował uciec z miejsca wypadku, został skazany na 9 lat więzienia.

Po wyjściu z więzienia będzie miał zakaz prowadzenia samochodu przez kolejne dziesięć lat.

Gwendoline Harrison przyznała się do napaści na członka społeczeństwa z zamiarem uniknięcia aresztowania i została skazana na 6 miesięcy więzienia.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Lista najbardziej poszukiwanych przestępców z Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Alfie Evans nie żyje