Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Włamanie w Sutton Coldfield – policja apeluje o pomoc


Policja prowadzącą śledztwo w sprawie włamania, które miało miejsce w Four Oaks, udostępniła materiał z monitoringu przedstawiający sprawców. Przestępców uchwyciły kamery znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz budynku.

16 lutego około godziny 16:30 podejrzani podjechali tyłem czarnym pojazdem marki BMW 3 pod upatrzony dom znajdujący się na Hillwood Common Road w Sutton Coldfield. Z pojazdu wysiadło czterech zamaskowanych mężczyzn, którzy następnie za pomocą młota rozbili tylne drzwi i dostali się do nieruchomości.

W tym czasie w domu przebywało dwóch nastolatków. Przestępcy kazali im leżeć na podłodze i domagali się biżuterii oraz pieniędzy. Ostatecznie udało im się zdobyć sporą ilość biżuterii. O godzinie 16:45 widziano czarne BMW jadące z dużą prędkością przez Hillwood Common Road w kierunku Lichfield Road.

Detektyw Nigel Box z Force CID mówi, że do kradzieży doszło w biały dzień, w czasie, gdy wiele osób wraca do domów ze szkoły i pracy, więc ma nadzieję, że ktoś widział pojazd podejrzanych i prosi, aby zgłosić się na policję z wszelkimi informacjami. Chłopcy z napadniętego domu byli zdenerwowani i roztrzęsieni, ale na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń.

-