Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Oszust, który wmawiał klientom, że jest fachowcem od spraw budowlanych, skazany na 5 lat więzienia


Mężczyzna, który oszukał swoich klientów na 140 tys. funtów udając wykwalifikowanego budowlańca i dekarza, usłyszał karę pięciu lat więzienia.

James Carter chwalił się, że uczestniczył w nadawanym przez BBC programie „DIY SOS”. Podczas rozprawy odbywającej się przed Stafford Crown Court ujawniono, że mężczyzna oszukał piętnaście osób podając się za profesjonalistę, a w rzeczywistości był rażąco niekompetentny. Gdy jego zleceniodawcy zgłaszali uwagi, 40-letni Carter zastraszał ich i używał gróźb.

Pochodzący ze Stourbridge w West Midlands, prowadzący firmę Central Roofing Services mężczyzna, przyznał się do pięciu zarzutów związanych z oszustwami. W trakcie rozprawy poinformowano, że nie miał on żadnych kwalifikacji budowlanych, ani dekarskich, a jego klienci często musieli wykładać dodatkowe pieniądze, aby naprawić szkody, które uczynił.

Jedną z jego klientek była 69-letnia kobieta - opisuje organizacja Dudley Trading Standards. Gdy zwróciła Carterowi uwagę odnośnie jakości wykonanych przez niego prac, 40-latek tak bardzo ją zastraszył, że kobieta zamknęła się w swoim domu, dopóki mężczyzna się nie oddalił.
-