Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Za kilka dni meczety w Birmingham organizują dzień otwarty

Za kilka dni meczety w Birmingham organizują dzień otwarty

Znajdujące się w Wielkiej Brytanii meczety organizują dzień otwarty. Do inicjatywy przyłączyły się również świątynie z Birmingham i West Midlands. Muzułmanie zapraszają chętnych z różnych środowisk. Będzie można napić się herbaty, zjeść ciastko i dowiedzieć się więcej o stylu życia wyznawców islamu.

To ogólnokrajowe wydarzenie ma na celu zbudowanie lepszych relacji ze społeczeństwem i rozwianie wszelkich błędnych przekonań na temat brytyjskich muzułmanów. W tym roku dzień odwiedzania meczetów przypada na 18 lutego. Oficjele religijni będą witać gości i pokazywać jak na co dzień funkcjonuje islamskie centrum modlitewne.

Ponad dwieście meczetów z całego kraju bierze udział w tej inicjatywie. Jest ona organizowana przez Muslim Council of Britain (MCB). To niezależna organizacja reprezentująca ponad pięćset instytucji, w tym meczety, szkoły oraz fundacje. W zeszłym roku w dniu otwartym udział brało 150 świątyń.

Organizatorzy mówią, że większość meczetów jest otwarta w ciągu dnia i każdy może do nich wejść o dowolnej porze. Wiele z nich organizuje własne wydarzenia dla osób innej religii bądź niewierzących. Sporo świątyń regularnie przygotowuje własne dni otwarte.
Thursday, 15 February 2018 07:27
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjanci, którzy przez dwa dni szukali ciała zamordowanego, nie popełnili błędów
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson twierdzi, że blokowanie brexitu będzie katastrofą