Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Grypa australijska nie daje za wygraną - w Birmingham rośnie liczba zachorowań
Grypa australijska nie daje za wygraną - w Birmingham rośnie liczba zachorowań
W Birmingham i całym regionie West Midlands rośnie liczba przypadków zachorowań na grypę. Wzrost jest napędzany przez śmiertelny wirus grypy australijskiej oraz inne odmiany tej choroby, które przywędrowały na Wyspy Brytyjskie z Francji oraz Japonii.

W minionym tygodniu w Anglii swojego lekarza GP odwiedziło 31300 osób. W porównaniu z danymi z początku bieżącego roku, to wzrost o niemal 153 proc. Wirus atakuje najczęściej osoby starsze - w wieku 65 lat i powyżej.

Najbardziej rozpowszechnioną odmianą jest grypa typu B, zawierająca wirusa H3N2, czyli grypa australijska. W styczniu doprowadziła ona do śmierci zamieszkałej w Applecross w Scottish Highlands Bethany Walker.

W ubiegłym tygodniu Public Health England ogłosiło, że zaledwie w ciągu siedmiu dni liczba zgonów z powodu grypy wzrosła w Anglii o 77 proc. Ze statystyk wynika, że tej zimy grypa przyczyniła się do śmierci 93 osób - 85 w Anglii i 8 w Szkocji. Pojawiły się obawy, że to najgorsza epidemia od 50 lat.

Birmingham nadal znajduje się w czerwonej strefie na krajowej mapie zachorowań na grypę, która pokazuje wzrost liczby przypadków w całej Wielkiej Brytanii.
Saturday, 20 January 2018 11:22
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
8-latka została ugodzona nożem w domu w Brownhills
  Czytaj następny artykuł:
Wyciek gazu przyczyną zamknięcia ruchliwej drogi w Sutton Coldfield