Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rozbudowa Midland Metro przyniesie 8 tysięcy nowych miejsc pracy

Poważna rozbudowa Midland Metro przyniesie osiem tysięcy nowych miejsc pracy. Inwestycja warta 250 mln funtów zostanie sfinansowana z rządowego grantu.

Podczas swojej wizyty w EEF Technology Hub w Birmingham premier Theresa May ogłosiła, że West Midlands będzie pierwszym regionem, który skorzysta z nowego projektu „Transforming Cities”. Jego budżet to 1,7 mld funtów. Program ma na celu pomoc w modernizacji sieci transportowej w różnych częściach kraju.

Otrzymane przez West Midlands Combined Authority pieniądze mają sfinansować nową linię Midland Metro prowadzącą z Wednesbury do DY5 Enterprise Zone w Brierley Hill. Trasa będzie biegła przez Great Bridge, Horseley Heath, Dudley Port, centrum Dudley, Waterfront i Merry Hill - pisze Birmingham Post.

Niezależne analizy pokazują, że dzięki budowie zostanie stworzonych osiem tysięcy nowych miejsc pracy. Co oznacza, że rocznie wzniesionych będzie około 15 tys. dodatkowych domów. Obszar Brownfield stanie się atrakcyjny dla budownictwa mieszkaniowego dzięki ulepszeniu komunikacji w tym rejonie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
70 lat razem. Królowa Elżbieta i książę Filip świętują rocznicę
 Czytaj następny artykuł:
Dwutygodniowa amnestia na broń - spora kolekcja przyniesiona na posterunek w Sutton Coldfield


// //