Wiadomości
Palił papierosy na pokładzie lecącego samolotu, spędzi w więzieniu prawie dziesięć lat
Sąd apelacyjny podwyższył wyrok mężczyźnie, który palił papierosy na pokładzie samolotu. Skazany pomimo apelów kapitana samolotu dwa razy zapalił palił papierosy na pokładzie.

Incydent miał miejsce w sierpniu 2015 roku na pokładzie Airbusa linii lotniczych Monarch. Samolot leciał z Birmingham do egipskiego kurortu Szarm el-Szejk, gdy 46-letni John Cox wyrzucił papierosa do łazienkowego kosza na śmieci uruchamiając w ten sposób alarm przeciwpożarowy.
Kapitan samolotu nadał sygnał Mayday i rozważał awaryjne lądowanie, podczas gdy załoga zmagała się z ugaszeniem powstałego pożaru. Maszyna znajdowała się na wysokości dziesięciu kilometrów nad ziemią.
Zamieszkały w Kidderminster w hrabstwie Worcestershire Cox przyznał się do zarzutu spowodowania pożaru i zagrożenia życia. W styczniu Birmingham Crown Court skazał go na cztery i pół roku więzienia. Jednak sąd apelacyjny uznał ten wyrok za zbyt łagodny i podwyższył go do dziewięciu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.
piątek, 26 maja 2017 08:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair uruchamia nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Wśród nich połączenie …
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy od p…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 150 GBP do rachu…
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Przestoje w Jaguar Land Rover. Pracownicy zmuszeni do składania wniosków…
Zakupy spożywcze w Wielkiej Brytanii coraz droższe. Dane ONS pokazują sk…