Wiadomości
W ciągu roku liczba popełnionych przestępstw wzrosła o 6 proc.
Przez dwanaście miesięcy, do września 2015 roku o 6 proc. wzrosła liczba zanotowanych przez policję przestępstw.
W ciągu tych dwunastu miesięcy było też aż o 27 proc. więcej, czyli o 185,666, brutalnych przestępstw popełnianych przy użyciu przemocy wobec ofiar.
Policja otrzymuje również coraz więcej zgłoszeń odnośnie przestępstw na tle seksualnym. Eksperci tłumaczą, że zjawisko to jest efektem zwiększającego się zaufania do wymiaru sprawiedliwości. We wspomnianym okresie zaobserwowano 36-procentowy wzrost zgłoszeń w tej kategorii wykroczeń, co przekłada się na 26,606 przypadków.
W sumie zanotowano 66,178 przestępstw popełnionych na tle seksualnym, z czego 33,431 to gwałty – to najwyższe liczby odkąd w 2003 roku wprowadzono obecny system pomiarów.
czwartek, 21 stycznia 2016 10:27
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza zakaz podróży do 31 krajów – pełna lista zakaz…
Wielka Brytania szykuje się na rekordowe upały – temperatury sięgną 34°…
Wielka Brytania alarmuje: osoby odchodzące na emeryturę w 2050 roku będą…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla 35 milionów pracowników – H…
Anglia wprowadza obowiązkowe wodomierze dla tysięcy gospodarstw domowych
Tysiące rodzin w UK otrzyma bony o wartości 180 GBP do supermarketów
Piękna nadmorska wioska w Wielkiej Brytanii z 24-kilometrową plażą i naj…