Wiadomości
11-letni Polak z Irlandii Północnej ofiarą rasistowskiego ataku
Polski chłopiec zamieszkały w Irlandii Północnej odniósł obrażenia twarzy w wyniku bójki z innym uczniem. Atak na małego Polaka był prawdopodobnie motywowany jego narodowością.

Polski chłopiec zamieszkały w Irlandii Północnej odniósł obrażenia twarzy w wyniku bójki z innym uczniem. Atak na małego Polaka był prawdopodobnie motywowany jego narodowością.
W sobotę 27 czerwca, około godziny 17:55 dwóch chłopców w wieku 8 i 11 lat wdało się w bójkę w Clonallon Park w Warrenpoint. Inne dzieci próbowały rozdzielić walczących, ale i tak 11-latek doznał obrażeń twarzy - opisuje Belfast Telegraph.
Sierżant Graham, który zajmuje się tą sprawą mówi, że incydent miał podłoże nienawistne, ale wyjaśnienia jeszcze trwają. Sprawa będzie zgłoszona do Youth Diversion Officer.
Zajście zostało potępione przez członkinię Northern Ireland Assembly z ramienia Sinn Fein Catrionę Ruanę, która powiedziała, że jest bardzo zawiedzona tym, że tak młode osoby angażują się w coś, co wydaje się być rasistowskim atakiem na chłopca pochodzącego z polskiej rodziny.
Kobieta dodaje, że poszkodowany przez niemal całe swoje życie mieszkał w Irlandii Północnej i musi być traktowany jak każdy obywatel. Wszystkie przestępstwa motywowane nienawiścią są złe i trzeba je zwalczać. Ma też nadzieję, że zarówno rodzice tych dzieci, jak i szkoła zareagują odpowiednio, a chłopiec szybko wyzdrowieje.
wtorek, 30 czerwca 2015 08:04
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policja szuka złodzieja, który na rowerze zaatakował 68-letnią kobietę | Czytaj następny artykuł: Mieszkający w Birmingham mężczyźni są gorszymi kierowcami od tutejszych kobiet |
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Wielka Brytania zmienia terminy wypłat Universal Credit i innych świadcz…
Wielka Brytania: Pełna lista podwyżek świadczeń DWP od kwietnia 2026 rok…
Jeden z najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii opuszcza kraj. Laksh…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Od lutego 2026 …
Wielka Brytania: 13-latka oskarżona o zabójstwo Polki miała zadać jej 14…
Tragiczna śmierć mężczyzny w Sutton Park. Służby z West Midlands wydały …










