Wiadomości
UK zbuduje płot we francuskim porcie chroniący przed nielegalnymi imigrantami
Wielka Brytania ma zamiar wybudować ponad trzykilometrowej długości płot we francuskim porcie Coquelles, znajdującym się w pobliżu Calais. Wszystko po to, by skuteczniej walczyć z nielegalnymi imigrantami próbującymi przedostać się na Wyspy.

Minister ds. Imigracji James Brokenshire powiedział gazecie „Daily Telegraph”, że pomysł powstał po zwiększeniu się liczby imigrantów starających się wjechać do Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem ustawienie wysokiej na prawie trzy metry bariery, która wcześniej była wykorzystywana podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie i w trakcie szczytu NATO w Walii, to dobre rozwiązanie.
Minister ma zamiar także jeszcze w tym tygodniu spotkać się z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz firm przewozowych, by zachęcić ich do zwiększenia wysiłków na rzecz ulepszenia systemów bezpieczeństwa mających chronić przed imigrantami przedostającymi się na ciężarówki. Brokenshire ostrzegł w sobotę przed dżihadystami, którzy próbują wjechać na teren Wielkiej Brytanii.
Słowa ministra miały związek z ubiegłotygodniowymi wydarzeniami w Coquelles i Calais. Pracownicy tamtejszych portów ogłosili strajk, który przyczynił się do powstania ogromnego chaosu i korków, a imigrantów zachęcił do ukrywania się na ciężarówkach stojących w kolejkach na terminalu promowym.
poniedziałek, 29 czerwca 2015 06:56
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych udających się do Wielkiej Brytanii
Pilne ostrzeżenie dla kierowców z Wielkiej Brytanii – już niedługo nowe …
Primark wprowadza ogromne zmiany we wszystkich sklepach w Wielkiej Bryta…
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii — duże korki przy p…
Policja ostrzega przed zamieszkami w Wielkiej Brytanii. Służby są już „n…
Birmingham szykuje wyjątkowe pożegnanie Ozzy’ego Osbourne’a – muzyczny h…
Tesco pilnie prosi o zwrot produktów z powodu ryzyka salmonelli