Wiadomości
Handel "żywym towarem" w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii szybko rośnie liczba przypadków przemycania do kraju imigrantów, wykorzystywanych potem jako niewolnicza siła robocza. Co czwarta ofiara tego procederu to dziecko. Główne trasy importu ludzi wiodą z Chin, Wietnamu, Nigerii, Słowacji i Rumunii.
Międzyresortowa grupa do walki z przemytem i handlem ludźmi wydała raport, w którym wskazuje, że między 2010 a 2011 rokiem liczba wykrytych przypadków wzrosła z siedmiuset do prawie 950. W tej liczbie znalazło się ponad 230 dzieci.
Raport ostrzega, że w minionym roku po raz pierwszy wykryto przypadki sprowadzania ludzi w celu wykorzystania ich organów do przeszczepów. W jednym przypadku gangsterzy planowali sprzedać obie nerki swojej ofiary.
Większość przemycanych osób jest jednak wykorzystywana jako pomoce domowe, pracownicy pokątnych manufaktur i prostytutki. Wielu przyjeżdża dobrowolnie, licząc na lepsze życie w Wielkiej Brytanii, ale zdarzają się również przypadki sprzedaży dzieci przez ich własne rodziny, jak cytowana w raporcie historia 13-letniej dziewczynki z Europy Wschodniej sprzedanej przez własną siostrę.
Źródło: wp.pl
czwartek, 18 października 2012 19:59
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Brytyjski bank wprowadza duże zmiany, które dotkną miliony mieszkańców W…
Bank Anglii planuje obniżki stóp procentowych — co to oznacza dla Twojeg…
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych w większości regionów — …
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Dwóch mężczyzn, którzy ścięli słynne drzewo w Wielkiej Brytanii, skazany…