Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rekordowa liczba karetek czekających w kolejkach na oddziały ratunkowe w Anglii

Najnowsze dane NHS pokazały, że prawie połowa załóg karetek pogotowia musiała czekać ponad pół godziny, aby przekazać pacjentów na oddziały ratunkowe w Anglii.

W okresie Bożego Narodzenia ponad 40% załóg było zmuszonych czekać ponad pół godziny na przekazanie pacjentów personelowi szpitala pracującemu na ostrym dyżurze.


To najwięcej w historii. Z kolei jedna czwarta (26%) miała opóźnienie o ponad godzinę.

Liczby odzwierciedlają presję, z jaką borykały się szpitale w ostatnich tygodniach, gdy liczba przypadków grypy i Covid wzrosła o 47%.

Istnieje jednak nadzieja, że ​​presja może wkrótce zacząć słabnąć, bo liczba przyjęć na grypę i Covid zaczęła spadać w zeszłym tygodniu.

Jednak brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia ostrzega, że​​jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy sezon grypowy, najgorszy od dekady, osiągnął szczyt, ponieważ opóźnienia w raportowaniu w okresie świątecznym mogły mieć wpływ na dane.


Wysoki poziom zachorowań na grypę w Wielkiej Brytanii w połączeniu z rosnącymi zachorowaniami na Covid jest jednym z czynników dużej liczby zgłaszanych zgonów.

W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie liczba zgonów była o jedną czwartą wyższa niż zwykle, wynika z danych Urzędu Statystyk Narodowych.

W ubiegłym tygodniu wiele szpitali zgłosiło sytuacje krytyczne i zaczęło odwoływać rutynowe operacje.


Pojawiły się też doniesienia o pacjentach spędzających całe dnie na wózkach z powodu poważnego braku łóżek w niektórych szpitalach.

Krajowy dyrektor medyczny NHS, profesor Sir Stephen Powis, powiedział: „Wiedzieliśmy, że ta zima będzie jedną z najtrudniejszych w historii NHS i chcę podziękować personelowi za całą ich ciężką pracę w opiece i leczeniu tak wielu pacjentów podczas radzenia sobie z rekordowym popytem na usługi, w tym ogromną presją związaną z grypą i Covid”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Kawiarnia na szczycie Snowdon zostanie ponownie otwarta po raz pierwszy od 2019 roku
 Czytaj następny artykuł:
Wycieczki autobusowe po Anglii za 2 funty. Oto cztery najbardziej malownicze trasy