Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dziś otwarcie słynnego jarmarku bożonarodzeniowego w Birmingham

Według szacunków miliony odwiedzających odwiedzą jarmark bożonarodzeniowy w Birmingham w Wielkiej Brytanii, który powrócił do miasta już po raz 22.

Frankfurt Christmas Market to coroczny punkt w kalendarzu miasta i miejsce 1000 drobiazgów z drewna lub szkła, gdzie można znaleźć niezwykły prezent na gwiazdkę, tradycyjne ozdoby choinkowe lub po prostu zakosztować niemieckich przysmaków.


A tych, co niemiara: różnorodne pączki, precle, bakalie, czekolady, lizaki itp.

W okresie przygotowań do świąt wokół Victoria Square i New Street będzie wiele stoisk z grillowanymi kiełbaskami, grzanym piwem oraz innymi pysznościami, które będą jak zawsze specjalnością tego jarmarku.

Niezależnie od tego, czy masz ochotę na kupienie prezentu świątecznego, czy na gorącą czekoladę, każdy znajdzie coś dla siebie, aby poczuć świąteczny nastrój.

Jarmark powraca drugi rok z rzędu po tym, jak został odwołany w 2020 r. z powodu ograniczeń Covid-19. Teraz dodatkowo przyjeżdża dzień wcześniej niż w zeszłym roku.


Na Victoria Square i New Street ustawiono drewniane stragany z jedzeniem, tradycyjnymi zabawkami i prezentami.

Niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy w Birmingham będzie otwarty od czwartku 3 listopada do piątku 23 grudnia.

Oprócz Frankfurt Christmas Market w okresie zimowym do miasta powrócą również wielkie koło i lodowisko, które przybędą również 3 listopada i pozostaną do 8 stycznia.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Bank Anglii ogłosi największą podwyżkę od ponad 30 lat?
 Czytaj następny artykuł:
Supermarket w UK sprzedaje gotowe posiłki za 1 pensa