Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sztorm Barra: Przerażające lądowanie samolotu w silnym wietrze w Manchesterze

Wiele osób, które boją się latać, najbardziej nienawidzą lądowań. Czucie, jak koła uderzają w pas startowy, może wywoływać niepokój nawet w łagodnych warunkach.

W Internecie pojawiło się przerażające nagranie pokazujące, jak samolot z powodu trudnych warunków atmosferycznych, ma problemy z wylądowaniem na lotnisku w Manchesterze.


Na nagraniu z wczoraj widać, jak pilot dzielnie próbuje wykonać proste lądowanie, gdy podmuchy wiatru obracają samolot na bok.

We wtorek sztorm Barra siał spustoszenie w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie aż w trzech hrabstwach ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia pogodowego.

Gdy Sztorm Barra zbliżył się do Wielkiej Brytanii od strony Atlantyku, Met Office wydało żółte ostrzeżenia pogodowe dotyczące wiatru w większości kraju.

Porywy wiatru sięgające do 80 mil na godzinę uderzały w kraj, powodując powszechne zakłócenia w podróży i przerwy w dostawie prądu.


Sztorm najbardziej dotknął Irlandię, w której pozbawił elektryczności co najmniej 59 000 gospodarstw domowych.

Spowodował też duże zniszczenia na Wyspach Brytyjskich. W wielu regionach zamknięto drogi, doszło również do uszkodzeń ogromnej liczby budynków.

Lokalne media donosiły również o połamanych drzewach i przygniecionych nimi samochodach.

-