Wiadomości
Kwarantanna 276 migrantów, którzy przypłynęli na Sycylię. Ponad 150 przypadków koronawirusa we Włoszech
Włoskie władze poddały kwarantannie 276 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym, którzy przypłynęli na pokładzie statku „Ocean Viking” do Pozzallo na Sycylii.
Decyzja ma związek z szerzeniem się koronawirusa.
Pięciu migrantów hospitalizowano z powodu problemów z oddychaniem, a dwóch kolejnych leczono z powodu drobnych chorób. Reszta grupy zostanie poddana kwarantannie przez dwa tygodnie w ośrodku dla migrantów w Pozzallo.
Natomiast załoga statku odbędzie kwarantannę na pokładzie.
We Włoszech stwierdzono już ponad 150 przypadków zarażenia koronawirusem. Niemal wszystkie przypadki zainfekowania występują na północy kraju.
Sytuację utrudnia fakt, że nadal nie znaleziono tzw. pacjenta zero. Ponad dziesięć gmin - ognisk zachorowań zostało odizolowanych od reszty kraju.
Dotąd z powodu koronawirusa we Włoszech zmarły trzy osoby.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Aldi zamknie wszystkie sklepy w Wielkiej Brytanii na trzy dni w okresie …
Pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Met Office wydało a…
Wielka Brytania cofa rekordową liczbę licencji na wizy pracownicze dla i…
Ponad 400 dużych sklepów w Wielkiej Brytanii zagrożonych zamknięciem prz…
Gospodarka Wielkiej Brytanii stanęła w miejscu. Słaby początek trzeciego…
Tajemnicze grobowce w Birmingham. Katakumby Warstone Lane skrywają niezw…