Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Baby boom w West Midlands

Chociaż gospodarka marnieje w zastoju, coś innego świetnie rozwija się w West Midlands – wskaźnik urodzeń. W zeszłym roku urodziło się najwięcej dzieci od piętnastu lat.

W Anglii i Walii na świat przyszła rekordowa liczba dzieci – 729.674. To pierwszy tak wysoki wynik od 1971r. Również West Midlands pobiło własny rekord: w zeszłym roku urodziło się tutaj ponad 73 tysiące dzieci, najwięcej od 1997r. Ze statystyk Office for National Statistics wynika także, że West Midlands ma najwyższy wskaźnik urodzeń w Anglii.

Tutaj przeciętna matka ma 2,04 dziecka, podczas gdy krajowa średnia to 1,92 dziecka. Najniższy wskaźnik urodzeń jest w North East: tutaj na jedną kobietę przypada tylko 1,83 dziecka. To drugi rok z rzędu, w którym wskaźnik urodzeń był najwyższy dla West Midlands. W 1982r. przeciętna kobieta w Birmingham miała 1,9 dziecka.

Całkowita liczba urodzeń powoli, ale stale rosła od ostatniej dekady, zwiększają się o 20% od 2002r., kiedy urodziło się tylko 61.400 dzieci. Profesor Asif Ahmed Pro-Vice-Chancellor for Health na Aston University tłumaczy, że Birmingham to najmłodsze miasto w Europie, które ma duży intelektualny potencjał. Teraz wyzwaniem jest zapewnienie odpowiedniego środowiska i warunków edukacyjnych, dzięki którym potencjał ten będzie mógł zostać wykorzystany.

Z danych wynika także, że ponad tysiąc dzieci przyszło na świat w domu, a 107 urodziło się „nagle”, poza domem i szpitalem.

Obecnie Wielka Brytania ma najszybciej rozwijającą się populację w Europie, biorąc pod uwagę całkowitą liczbę mieszkańców. Wysoki wskaźnik urodzin uważany jest za dobry dla gospodarki, jako że młodzi ludzie w wieku produkcyjnym pomagają w złagodzeniu podatku oraz spłacają obciążenia starzejącej się populacji.

Birmingham jest demograficznie młodsze niż reszta kraju, dzięki dużej liczbie studentów w mieście, a także wysokiej liczbie urodzin.

Z danych ONS wynika także, że West Midlands ma największą umieralność wśród noworodków: 5,5 zgonów na każde 1000 urodzin.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Szybkie pożyczki i rządowy limit odsetek
 Czytaj następny artykuł:
W Smethwick zmarł potrącony staruszek