Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Świąteczne atrakcje dla rodziny w Birmingham

altDzieci w Birmingham mają do wyboru spośród wielu świątecznych atrakcji – zoo, muzea i galerie są już gotowe, by rozbudzić w gościach świątecznego ducha. A z mnóstwem miejsc, gdzie dorośli mogą zrobić świąteczne zakupy – Birmingham jest świetnym miastem dla rodziny do przygotowania się na nadchodzące Boże Narodzenie.

Wizyta w zoo
Odkryj najrzadsze zwierzęta w Dudley Zoological Garden. Wśród jego mieszkańców znajdują się lwy azjatyckie, tygrysy sumatrzańskie i czarne niedźwiedzie himalajskie, a wszystkie mieszkają w murach XI- wiecznego Dudley Castle. W tym roku zoo zamienia się w Magical Winter Wonderland – wybierz się w podróż magicznym pociągiem i poznaj 1000 niezwykłych zwierząt, by na koniec spotkać św. Mikołaja w jego grocie.

Cofnij się w czasie
Black Country Living Museum zabierze cię w podróż w czasie, dzięki przebranym w stroje z epoki aktorom i różnorodnym atrakcjom. Zobacz jak ludzie epoki edwardiańskiej przygotowywali się do świąt podczas specjalnie przygotowanych warsztatów, a następnie skocz na lunch do urządzonego w stylu lat 30tych ubiegłego wieku Hobbs’ Fish & Chip, pośpiewaj z pianistą w Bottle & Glass i spróbuj pieczonych kasztanów i tradycyjnie przygotowywanej ryby z frytkami oraz grzanego wina.

Podążaj za Nativity Trail
Birmingham Museum and Art Gallery przygotowało podróż w historię świąt i tego, w jaki sposób najwięksi artyści widzieli Świętą Trójcę na przestrzeni ostatnich pięciuset lat. Największe arcydzieła będzie można obejrzeć za darmo.

Wybierz się w rejs po kanałach
W Birmingham jest więcej kanałów niż w Wenecji, zaś okres świąteczny to znakomity moment, by poznać je bliżej. Możesz wybrać się w rejs na jednej z łódek i zjeść kolację na pływającej restauracji. Większość rejsów rozpoczyna się przy bardzo malowniczym Brindleyplace.


Odwiedź National Sea Life Centre.
Rekiny, żółwie, błazenki, wydry i wszyscy inni mieszkańcy oceanarium czekają, by zabawiać swoich gości. Sam św. Mikołaj ma się tutaj pofatygować z Bieguna Północnego, żeby upewnić się, że każde zwierzątko dostanie swój prezent. Również dzieci mogą liczyć na darmowy upominek. Święty Mikołaj będzie odwiedzał akwarium codziennie od 10 grudnia, z wyjątkiem dnia Świąt – wtedy jest zajęty gdzie indziej. Co więcej, wszystkie dzieci (i nie tylko) są zachęcano do wzięcia udziału w The Polar Express 4D Experience (od 1 grudnia). Siedzenia podskakują w rytm jadącego pociągu, śnieg sypie na pasażerów, a wszędzie wokół rozchodzi się zapach ciepłej czekolady.

Obejrzyj pantomimę
Na koniec dnia można odpocząć i wyciszyć się w jednym z najpopularniejszych teatrów na terenie UK: Birmingham Hippodrome w Suthside przyciąga co roku 520 tysięcy gości i jest domem dla najlepszych pantomin w kraju. W tym roku John Partridge, Gok Wan i Stephanie Beachman wystąpią w Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach, a w niedalekim Birmingham REP można będzie obejrzeć „Opowieść Wigilijną” Charlesa Dickensa.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja lekceważy obrażanie Muzułmanów
 Czytaj następny artykuł:
W New Square w West Bromwich zostanie otwarty Subway