Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Połowa dzieci w UK nie je i nie śpi w z powodu stresu

Niemal połowa czternastolatków z powodu stresu nie może spać, a więcej niż jedno na dziesięć nie może jeść. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej w szkołach.

Większość nastolatków stresuje się z powodu sprawdzianów i egzaminów, 21% z nich z tego powodu unika swoich rówieśników – pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez Big Lottery Fund England. Dharmendra Kanani, dyrektor organizacji, mówi, że badanie pozwala zobaczyć, co dzieje się w umysłach młodych ludzi. Uważa, że dla wielu z nich nieradzenie sobie z problemami, niska samoocena i negatywna presja mogą stać się powodem agresji, samookaleczenia i nawet popełnienia samobójstwa.

Badanie pokazało też, że 58% dzieci stresuje się przynajmniej raz w tygodni, a jedno na sześć doświadcza stresu codziennie. Do najważniejszych problemów nastolatków, poza egzaminami, należą problemy w domu, np. rozwód rodziców (31%) oraz strach przed gnębieniem w szkole lub po niej (30%).

Big Lottery Fund przeznacza £75 milionów na inicjatywę HeadStart, która ma pomóc młodym ludziom w nauce rozwiązywania problemów w życiu, ponieważ wielu dorosłych bagatelizuje ten problem. Profesor Dame Sally Davies mówi, że wiadomym jest, że długoterminowe problemy psychiczne mają zazwyczaj swoje korzenie właśnie w okresie, kiedy dziecko ma 14 lat. To bardzo istotne, by szybko je zidentyfikować i dostarczyć młodemu człowiekowi wsparcie.


-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Książę William odwiedzi bibliotekę w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zdefraudował £38 tysięcy spodziewając się końca świata