Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące żłobków może zostać zamkniętych po inspekcjach Ofsted

W związku z nową polityką Ofsted, tysiące żłóbków i przedszkoli może zostać zamkniętych, ponieważ teraz tylko te, które otrzymają ocenę dobrą („good”) lub doskonałą („outstanding”) będą mogły zajmować się opieką nad dziećmi. Dotychczasowa ocena satysfakcjonująca („satisfactory”) została zamieniona na wymaga poprawy („reguires improvement”) – podaje Metro.

Według Sue Gregory, która z ramienia Ofsted zajmuje się opieką przed-szkolną, niemal 158 tysięcy dzieci uczęszcza do placówek, które nie są uznawane za wystarczająco dobre przez inspektorów. Podkreśla jednak, że bardzo wiele z nich zapewnia naprawdę dobrą opiekę, a działania Ofsted mają na celu pomoc tym ośrodkom, które nie radzą sobie z utrzymaniem standardów.

Miejsca, które otrzymały niższą ocenę niż wymagana, będą monitorowane i ponownie odwiedzane w ciągu roku. Jeżeli nie uda się im poprawić jakości swoich usług, stracą licencje.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 80 tysięcy dzieci będzie bezdomnych w czasie Świąt
 Czytaj następny artykuł:
Tesco stosuje kamery do oceniania płci i wieku klientów